Opilec vzbuzoval rozruch v trolejbuse. Strážníci mu naměřili přes 5,5 promile!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 30. leden 2024 17:04
Opilec vzbuzoval rozruch v trolejbuse. Strážníci mu naměřili přes 5,5 promile! Foto: MP Plzeň

Neuvěřitelných 5,5 promile alkoholu nadýchal cestující, který v pondělí večer usnul v trolejbuse v části Doubravka. Kvůli tomu, že byl v ohrožení života, putoval okamžitě do nemocnice.

Výjezd jak strážníků, tak i záchranářů si v pondělí vpodvečer vyžádala událost v Plzni na Doubravce. Silně opilý muž tam totiž tvrdě usnul v jednom z trolejbusů. Probudit ho bylo obtížné, nakonec ale muž vůz opustil za notné podpory strážníků. "Byl vydatně posilněný alkoholem, bez pomoci se neudržel sám na nohou," popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Cestu k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice nakonec se strážníky, ale neabsolvoval. "Začal zvracet, a tak museli dorazit záchranáři," potvrdila mluvčí. Když poté muži dali strážníci dýchnout, nestačili se divit. Při dechové zkoušce přístroj vykázal závratných 5,51 promile, což je život ohrožující hodnota. Zdravotníci pak muže společně s hlídkou naložili do sanitky a za přítomnosti strážníka byl transportován k ošetření do nemocnice. "Za přestupek proti veřejnému pořádku, konkrétně vzbuzování veřejného pohoršení, bude 33letý muž oznámen k dořešení místně a věcně příslušnému správnímu orgánu," dodala Pužmanová.