Osmá prohra v řadě. Hokejisté Plzně neprotrhli sérii ani v Mladé Boleslavi

Od - pátek, 3. březen 2023 20:36
Osmá prohra v řadě. Hokejisté Plzně neprotrhli sérii ani v Mladé Boleslavi Foto: HC Škoda Plzeň

Osm zápasů v řadě, nula bodů. Hokejisté Plzně navlékli další korálek na nepříjemnou sérii v Mladé Boleslavi, kde prohráli 2:4. Západočeši tahali za kratší konec provazu po celý zápas, na 1:2 snižoval Jakub Pour, na 2:3 pak Kryštof Hrabík. Poslední slovo ale měli znovu domácí, do prázdné branky pečetil jejich výhru Stránský.

Jako první zahrozili Západočeši, konkrétně kapitán Schleiss, který těsně minul břevno. Poté mezi kruhy oslovil Honejsek Suchého, ani on skóre neotevřel. To až první početní výhoda střetnutí. V ní zleva vypálil Malát a u vzdálenější tyče vyražený puk doklepl do sítě Ondřej Roman. Po chvilce to zkusil individuálně Stránský, prodral se až do bekhendového zakončení, to Svoboda pokryl.

V úvodu prostřední části pláchli Bruslaří do přečíslení tři na jednoho, které po nahrávce z levé strany Söderlunda zužitkoval z osy hřiště zakončující Tomáš Fořt do horního růžku. Jenže ihned po buly propadla i Mladá Boleslav, Blomstrand předal zleva Jakubu Pourovi, který z první snížil. Další gól měl na čepeli Najman, avšak neuspěl jak střelou z levé strany, tak následnou dorážkou. Naopak uspěl nenápadnou ranou od modré David Bernad, jemuž pomohla skvělá práce spoluhráčů na brankovišti. V závěru třetiny dostali modrobílí obrovskou příležitost v podobě celé dvě minuty trvající dvojnásobné početní výhody, avšak největší příležitostí byla nakonec tyč Rekonena.

Poslední dvacetiminutovku odpšuntoval Lantoši, který pláchl všem na ledě a po faulu se rozjel k trestnému střílení. To ovšem neproměnil, kličkovanou Svoboda ustál. Poté od modré pálili Skok a Zámorský. Rána prvně jmenovaného skončila na vyrážečce Krošelje, pokus druhého byl nakonec zablokován. Nevedlo se ani Schleissovi, jehož rána z mezikruží skončila v moci strážce domácí svatyně. K dramatu přispěla až další kulišárna hostující střídačky. Ta v závěru početní výhody odvolala gólmana a ve třiapadesáté minutě již při hře proti pěti Středočechům využil ránu Zámorského od modré tečující Kryštof Hrabík. Další risk při power play již v závěru střetnutí indiánům nevyšel, opuštěnou klec trefil Jan Stránský.