Osvědčená jména zaskočil junior. Další díl Giant ligy měl nečekaného vítěze

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 26. červen 2024 17:11
Osvědčená jména zaskočil junior. Další díl Giant ligy měl nečekaného vítěze Foto: T. Tesař

Junior Adam Pešek se stal vítězem už osmého dílu cyklistického seriálu Giant liga, který se jel v Plzni na Rapidu. Zaskočil tak všechny favority včetně Richarda Habermanna, který skončil druhý. Celkově třetí pak skončil Petr Fiala.

Sportovní odpoledne odstartovaly mládežnické kategorie žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Velkou cenu Roman Kreuziger Cycling Academy vyhrál v závodě na 15 okruhů Denis Jogl (CL LOKO Rakovník). V samostatné kategorii kadetů na 21 kol měl nejvíce sil Adam Hrdina (Jihočeské naděje).

Ještě před samotným závodem elite vyrazili do svého závodu závodníci v kategorii masters. Peloton tentokrát dojel ztrátu až po 10 kilometrech, a pak začal boj o body v každém kole. Do úniku vyrazila trojice Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA) Petr Fiala a Michal Dvořák (oba Integray L27 Cycling Team). Habermann a Fiala nasbírali dostatek bodů a už to vypadalo, že se budou pouze hlídat do závěrečných kilometrů. V polovině závodu se však do úniku dostal junior Adam Pešek (RKCA) a společně s Robertem Hulou (Integray L27 Cycling Team) a Josefem Ottou (CK Pardubice) začali stahovat bodovou ztrátu. Jezdci pak byli dojeti díky aktivitě Sparty a ACS Developmentu. Ten měl ve hře ještě Richarda Kobra. Kobr se však už musel spokojit s pátým místem celkového hodnocení.  

Do posledního kola ještě najížděli Fiala s Habermannem s mírným náskokem před hlavním polem. Závěrečný spurt ale vypustili. A to tak, že mladý Pešek dojel před nimi a mohl se tak radovat i z celkového vítězství v Grand Prix Auto Matulka. Závod tak rozhodlo při shodě bodů, kdy měli po 24 bodech Adam Pešek, Petr Fiala a Richard Habermann pořadí na pásce v cílovém okruhu.

Souboj o prémiové body a puntíkovaný dres měsíce června Bageterie Boulevard prestige nakonec vyhrál Robert Kobr (ACS Development), který nasbíral 11 bodů.