Plzeň doma přehrála Teplice a má jisté třetí místo v lize

Od - neděle, 28. duben 2024 16:51
Plzeň doma přehrála Teplice a má jisté třetí místo v lize Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně skončí bez ohledu na výsledky v nadstavbě na třetím místě. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra 3:0 nad Teplicemi. Všechny branky padly až ve druhé půli. Nejprve se prosadil Tomáš Chorý, po něm i střídající Matěj Vydra a následně opět Tomáš Chorý.

Trenér Koubek nasadil do zápasu stejnou základní jedenáctku jako ve středu proti Zlínu. A Západočeši si hned od úvodní minuty vytvořili převahu. Před brankáře Ludhu letělo několik nebezpečných centrů, všem ale chyběla přesnost. První velkou šanci měl ve 28. minutě Mosquera, který se řítil z úhlu na Ludhu. Balon ale netrefil ideálně, a tak vyděsil spíše diváky v horních řadách. Jinak ale Plzeň působila velmi ospalým dojmem, a protože ani Teplice nijak nezářily, nemohlo se jít do kabin za jiného, než bezbrankového stavu.

Na úvodní branku se tak čekalo do 50. minuty. Kalvach přenesl míč na rozběhnutého Šulce, ten přesným centrem našel hlavu Tomáše Chorého a plzeňský dlouhán se nemýlil. Další velkou příležitost měl stejný hráč v 63. minutě. Jeho zakončení ale vykopl na roh Ludhu. Z následné akce pak po závaru nepropálil houštinu těl Šulc a po něm ani Hranáč. V 68. minutě už se domácí dočkali. Další skvělou přihrávku Šulce uklidil do sítě Matěj Vydra, který se tak prosadil v jarní části sezóny vůbec poprvé. Západočeši hráli naprosto v pohodě a v 82. minutě lovil teplický Ludha míč z branky potřetí. Vydra efektně přenechal míč Tomáši Chorému, a ten trefil přesně k tyči. Závěrečné minuty už se v podstatě jen dohrávaly, a tak Viktoria zakončila základní část ligy pohodlnou výhrou 3:0.