Od - čtvrtek, 18. duben 2024 21:24
Plzeň dostala bitvu s Fiorentinou do prodloužení, v něm už v deseti neodolala tlaku a v Konferenční lize končí ilustrační. Foto: FCVP

Cesta fotbalistů Viktorie Plzeň letošním ročníkem Konferenční ligy skončila ve čtvrtfinále. Po domácí bezbrankové remíze skončil po 90 minutách stejně i odvetný duel na hřišti Fiorentiny. V prodloužení už ale Viktoria, která hrála od 67. minuty bez vyloučeného Cadua, neodolala drtivému tlaku soupeře a nakonec padla 0:2.

Do utkání vstoupila lépe domácí Fiorentina. V 6. minutě vytáhl neskutečným zákrokem Martin Jedlička tutovku, kterou si vypracovali hráči ve fialových dresech. Belloti se zjevil osamocený na malém vápně, čaroděj v plzeňské bráně však odmítl jeho pokus. O chvilku později znovu zářil plzeňský mág. Kouamé se řítil na bránu Viktorie ze strany, brankář Jedlička vyběhl a zamezil mu s míčem cokoliv udělat. Ve 23. minutě zkoušel pozornost Martina Jedličky domácí Nicolás González, který technickou střelou zdálky brankáře Viktorie vůbec nevystrašil. Další vážná situace přišla až na konci prvního poločasu, domácí Viola sice dobývala blok Koubkovy družiny, ale nedařilo se jí to. V závěru poločasu fialky trefily brankovou konstrukci, a to když pálil Kouamé.

Po začátku druhého dějství dnešní čtvrtfinálové odvety se hrálo ve stejném rytmu, jako v tom prvním. Fiorentina sice dobývala, ale k ničemu to nevedlo a žádné vážné šance nepřicházely na ani jedné straně. V 67. minutě se dostali domácí do rychlého útoku, který před hranicí pokutového území hasil Cadu faulem. Hlavní rozhodčí po zásahu VARu rozhodl, že plzeňský Brazilec obdržel červenou kartu. V 74. minutě se znovu předvedl hrdina dnešního dne Martin Jedlička. Deset minut před koncem ukázal výbornou defenzivní práci Václav Jemelka a následně po něm znovu kouzlil Martin Jedlička. Jelikož se po základní hrací době nerozhodlo, následovalo prodloužení.

Hned na úvod prodloužení však pro Viktorii nastalo zle, když se po rohovém kopu prosadil Nicolás González. Domácí Viola udeřila také na začátku druhého prodloužení, a to když hráči ve fialovém utekli do rychlého protiútoku. Biraghi tváří v tvář Martinu Jedličkovi nezaváhal a zvýšil vedení italského týmu na rozdíl dvou branek. Viola si už do konce zápasu svůj náskok udrželo a zvítězila 2:0. Viktoria Plzeň se tak loučí s letošní pohárovou Evropou ve čtvrtfinále.