Plzeň nehledá jen primátora. Ve hře je i post v radě města!

Zveřejněno v Politika
Od - čtvrtek, 25. listopad 2021 11:07
Plzeň nehledá jen primátora. Ve hře je i post v radě města! Foto: P. Bauer

Pokud se současný primátor Martin Baxa stane ministrem kultury, ve funkci primátora podle svého dřívějšího vyjádření skončí. Kromě nového primátora se v zákulisí hledá i nový radní. Podle našich informací je aktuálně velmi skloňované jméno současné zastupitelky Veroniky Jilichové Nové (ODS).

O nominaci Martina Baxy na post ministra kultury informoval minulý týden ve středu prezidenta Zemana a následně i veřejnost budoucí premiér Petr Fiala. O pár hodin později pak Baxa potvrdil, že je připraven funkci primátora složit. "V případě, že budu ministrem podle Ústavy skutečně jmenován, rozhodne zastupitelský klub ODS v zastupitelstvu města o dalším postupu. Osobně jsem jednoznačně přesvědčen, že funkci ministra a primátora nelze vykonávat současně, a proto funkci v nejbližší možné době předám svému nástupci,“ uvedl. 

Jak už jsme informovali minulý týden, v zákulisí se začalo jednat o případném novém primátorovi. V jednu chvíli se hovořilo o jménu současného radního pro ekonomiku Davida Šloufa (ODS), nakonec je ale údajně pravděpodobnější volbou technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). 

Zároveň se ale uvolní místo jednoho radního. A i tam už se v kuloárech jedná. Podle našich informací by mohla být novou členkou rady praktická lékařka pro děti a dorost a aktuální zastupitelka města Veronika Jilichová Nová. 

Sám primátor Baxa se k případným jménům nechtěl vyjadřovat, stále je podle svých slov jen kandidátem na ministra. "Zatím nemám ani termín u prezidenta Zemana," prohlásil.