Plzeň už má jasno o gólmanské dvojici. Svobodu nahradí slovenský reprezentant!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 1. květen 2023 08:33

Média

Slovenský reprezentační brankář Samuel Hlavaj se stal po Jakubu Lvovi druhou představenou posilou hokejové Plzně pro nadcházející sezónu. Na západě Čech tak jednadvacetiletý velký talent vytvoří tandem s dalším mladíkem Dominikem Pavlátem. Hlavaj, který působil ve Slovanu Bratislava, podepsal na západě Čech dvouletý kontrakt.

„Samuel je mladý, perspektivní gólman, který se chce v kariéře posunout zase o krok dále. Jedná se o velkého gólmana, který je zároveň šikovný na hokejce. Věříme, že se bude u nás chtít porvat o svou pozici," prohlásil generální manažer Plzně Martin Straka.

Trenérský štáb Hlavaje dlouho sledoval. "Zaujal mě tím, že je vysoký (193 cm, pozn. red), ale zároveň se v brankovišti velice dobře pohybuje. Má dobrou rozehrávku a je silný na hokejce,“ podotkl trenér gólmanů HC Škoda Plzeň Rudolf Pejchar.

Plzeňské brankoviště budou hájit dva mladí gólmani. Pavlátovi je 23 let, Hlavajovi bude na konci května 22 let. „Jsem rád, že pracuji s mladými brankáři. Je s nimi jednodušší práce,“ přiznal Pejchar, který odmítl předem stanovit, který z gólmanů bude jedničkou. "Oba se o tu roli musí porvat. Kdo bude lepší, bude chytat,“ doplnil Pejchar.

Samotný Hlavaj přiznal, že už měl dlouho v hlavě odchod ze Slovenska za lepším angažmá. "Zvažoval jsem více nabídek, ale ta plzeňská se mi líbila nejvíce. Cítil jsem, že Plzeň má velký zájem. Navíc je tu skvělé zázemí, hezké město a velkou roli hrál i Rudolf Pejchar, který tu dělá trenéra brankářů," dodala nová posila Škodovky.

Samuel Hlavaj je rodákem ze slovenského Martina hokejově vyrůstal právě ve městě v Žilinském kraji. Prošel si tamní mládeží a probojoval se i na mistrovství světa do 18 let. V sezóně 2018/19 zamířil do americké juniorské soutěže USHL a oblékal dres týmu Lincoln Stars. Ve stejném ročníku reprezentoval národní tým do osmnácti i do dvaceti let na daných světových šampionátech. Talentovaný gólman následující dvě sezóny strávil v kanadské juniorce, konkrétně v celku Sherbrooke Phoenix a opět pilně reprezentoval svou zemi na mistrovství světa do dvaceti let. Pro své první dvě sezóny v dospělém hokeji se vrátil na Slovensko do bratislavské organizace a chystal jak za extraligový Slovan, tak za místní „B“ tým Modrých Křídel o soutěž níže.

Plzeň už má jasno o gólmanské dvojici. Svobodu nahradí slovenský reprezentant! Zdroj: HC Škoda Plzeň