Plzeň v přípravě rozstřílela druholigové Táborsko, za půli dala šest branek

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 28. červen 2023 20:02
Plzeň v přípravě rozstřílela druholigové Táborsko, za půli dala šest branek Foto: FCVP

Také třetí zápas v přípravě fotbalisté Viktorie Plzeň ovládli. Svěřenci kouče Koubka rozdrtili druholigové Táborsko 8:2. Západočeši vstřelili šest branek už v prvním poločase, po dvou gólech zaznamenali křídelník Jan Kopic a obránce Milan Havel.

Hned ve třetí minutě vystihl malou domu od obránce hostí Jan Kopic, který balon ukradl, oběhl brankáře a poslal balón do sítě. Viktoriáni tak po necelých třech minutách vedli 1:0. Ve dvacáté první minutě rozvlnil hostující síť Jan Sýkora, který dostal balon na pravou stranu. Potáhl si míč na střed a levou nohou poslal balon přesně ke vzdálenější tyčce. 2:0. Svou druhou branku v zápase si připsal ve čtyřiadvacáté minutě Jan Kopic, který se nejlépe zorientoval po skrumáži před brankou Táborska. Do konce prvního poločasu se trefili viktoriáni ještě třikrát. Hlavou se trefil Durosinmi a dvakrát Milan Havel. Viktorka tak po prvním poločase vedla pohodlně 6:0.

Do druhého poločasu trenér Koubek poslal čerstvé síly a hned po čtyřech minutách druhé části přidal sedmou branku Tomáš Chorý. V 70. minutě nevypustil zdánlivě ztracený míč Erik Jirka a byl za to odměněn. Z ostrého úhlu propálil brankáře hostí a přidal osmou branku Viktorky. Poté už ale dávali branky jen hosté, kteří se prosadili dvakrát během dvou minut a snížili tak na konečných 2:8.