Plzeň v přípravě udolala Banskou Bystrici, o výhře rozhodli hráči na testech

Od - čtvrtek, 27. červen 2024 07:08
Plzeň v přípravě udolala Banskou Bystrici, o výhře rozhodli hráči na testech Foto: FCVP

Druhý přípravný duel odehrála Viktoria Plzeň ve Městě Touškov proti slovenské Banské Bystrici. Výhru 2:1 zařídili svými brankami Ruben Providence a Corey Sené, které klub testuje.

Utkání nabídlo v prvním poločase spíše taktickou bitvu bez většího množství šancí. První vážná situace přišla až ve 27. minutě, a to když si připsal dobrý zákrok brankář Viktorie Marián Tvrdoň. Ve třicáté první minutě se ozvala také Viktorka. Christope Kabongo se dostal do zakončení, jeho střela však brankou neskončila. Gól přišel v samém závěru prvního dějství. Banskou Bystricu poslal do vedení Willwéber a do kabin se šlo s výsledkem 0:1.

Viktoriáni ve druhém poločase okamžitě reagovali na nepříznivé skóre a z první šance, která přišla ve čtyřicáté sedmé minutě udeřili. Erik Jirka poslal skvělou přihrávku na Rubena Providence, který před odkrytou brankou nezaváhal a vyrovnal. Chvíli poté vyslal James Bello do samostatného úniku Idjessiho Metsoka. Plzeňský útočník se pokusil přehodit brankáře slovenského týmu, jenže míč nakonec skončil těsně vedle pravé tyče. V 67. minutě propadl centr z rohového kopu na Václava Jemelku, který si míč připravil na levou nohu a vypálil. Tento pokus skončil nad brankou. Dvacet minut před koncem se Plzeňští dostali do vedení. Gól na 2:1 vstřelil Corey Sené. Za pět minut se dostal ke střele hlavou Sampson Dweh, jenže mířil těsně nad horní tyč. V osmdesáté druhé minutě měla Viktorka možnost zahrávání standardní situace na ose hřiště. Tu si vzal na starosti Erik Jirka, který vypálil tvrdou puklici. Tu zlikvidoval brankář hostů. Další gól už nepadl a utkání skončilo vítězstvím Viktorky 2:1.