Home Zpravodajství Sport Plzeňská fotb...

Plzeňská fotbalová juniorka odvezla bod z Liberce

Junioři Viktorie Plzeň vezou bod z Podještědí, kde proti Slovanu Liberec dokázali vyrovnat z 0:2. Jeden z gólů vstřelil z áčka vypůjčený útočník Jakub Řezníček, v 75. minutě pak vyrovnával Tomáš Vilček.

Ve 24. minutě si první šanci vytvořil domácí Kazda, po pěkném sólu ale zblízka minul plzeňskou branku. Krátce nato se ovšem Slovan ujal vedení, když z pravé strany propálil v juniorce debutujícího mladého brankáře Richarda Maříka tvrdou ranou Dominik Gembický. Vyrovnat mohl Jakub Řezníček, jenomže jeho lob skončil těsně vedle tyče liberecké brány. V průběhu 37. minuty si brankář Mařík připsal skvělý zákrok proti šanci Petra Petra, do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro tým z Podještědí.

Do druhé půle chtěli viktoriáni zvýšit ofenzivní aktivitu, do hry tak místo Milana Ryšky šel Ondřej Štursa. Jenže v 55. minutě se za hranicí velkého vápna zmocnil balonu Michal Kristian a přesnou ranou k tyči navýšil na 2:0. Viktoriáni nesložili zbraně a o devět minut později snížil po povedené kombinaci Jakub Řezníček. Hosty posléze v několika situacích skvěle podržel Richard Mařík. Plzeňští zvyšovali útočnou aktivitu a vyplatilo se. V 75. minutě krátce po svém příchodu vyrovnal Tomáš Vilček, ke kterému se dostal dlouhý centr za libereckou obranu – 2:2. Těsně před koncem utkání dostal domácí Jan Blažek druhou žlutou kartu a putoval předčasně do sprch. Plzeň tak vycítila šanci rozhodnout, ale žádnou z akcí už se do úspěšného konce nepodařilo dotáhnout. Utkání tak skončilo remízou 2:2.