Home Zpravodajství Politika Plzeňské ženy...

Plzeňské ženy chtějí ve Sněmovně ulevit podnikatelům

Po letošních volbách se do Poslanecké sněmovny dostalo celkem 44 žen. To je podle organizace Fórum 50 %, která zastoupení žen v politice dlouhodobě sleduje, 22 % z celkového počtu poslanců a více než při minulém složení Sněmovny. Z jedenácti poslanců z Plzeňského kraje je žen dokonce pět, tedy 45 %. Server podnikatel.cz se některých ptal, co chtějí ve Sněmovně udělat pro živnostníky a podnikatele.

Ilona Mauritzová (ODS), tvrdí, že v Česku nyní část politiků dělá z podnikatelů lovnou zvěř. “Když neví kudy kam, navrhnou novou regulaci nebo přijdou s dalším byrokratickým omezením pro ty, kteří se chtějí živit sami, rozvíjet naši zem a dávat práci dalším lidem,” objasňuje, proč je nyní pro ni hlavním tématem samotná obrana podnikání. Připomíná, že kandidovala s programem zrušení elektronické evidence tržeb a dalších regulací, které podle ní státu nic nepřinášejí a jen dusí podnikatele. A v této souvislosti zmiňuje i kontrolní hlášení.

Jana Levová (SPD) chce v souladu s programem strany prosazovat snižování daně z přidané hodnoty (DPH) a spotřební daně. Prosadí také reformu, která přinese zjednodušení daňového systému a daňové administrativy. “Chceme, aby podnikatelé platili DPH ze skutečně zaplacených faktur. Dále budeme prosazovat odstranění ručení za platbu DPH u obchodního partnera,” dodává s tím, že sama kandidovala především jako nespokojený občan, jemuž jsou salámovou metodou ukrajována jeho práva.

Miloslava Rutová (ANO) chce aktuálně řešit snížení administrativního zatížení podnikatelů. “Byla bych ráda, aby se v tomto volebním období již konečně realizovalo daňové přiznání na jednu stránku,” říká. Jedním z jejích témat je také důstojný život seniorů. “Již v minulém období jsme řešili podnikání v oblasti pohřebnictví. V tomto volebním období bych se chtěla zaměřit na vylepšování pokrytí republiky sítí domů s pečovatelskou službou a domovů seniorů,” dodává.