Home Zpravodajství Z regionu Plzeňsko R...

Plzeňsko – kraj, kde se daří inteligentním technologiím

Plzeňský kraj je zapojen do projektu SMART AKCELERÁTOR, jehož cílem je větší důraz na tvořivost, komunikaci a regionální a mezinárodní spolupráci ve vztahu k oblasti výzkumu, vývoje a inovacím. V současné době připravuje Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje novou Regionální inovační strategie Plzeňského kraje (RIS 3 PK), kde budou definovány nové nástroje pro její naplňování a významně se pracuje též na zlepšení marketingu. S tím souvisí i vznik nového webového portálu příznačně nazvaného Inovujte v Plzeňském kraji (www.inovujtevpk.cz). Stejný název nese také YouTube kanál.

„Webové stránky www.inovujtevpk.cz si kladou za cíl prezentovat základní informace o inovační infrastruktuře kraje, hlavních aktérech inovačního systému a výzkumných kapacitách. Na webu dále najdeme Regionální inovační strategii Plzeňského kraje: Nechybí ani klíčové dokumenty pro podporu výzkumu, vývoje a inovací na národní úrovni. Naším cílem je prezentovat také zajímavé týmy a projekty a rozproudit tak postupně větší zájem o téma uplatnění poznatků výzkumu v inovačních firmách,“ říká ředitel Regionální a rozvojové agentury Plzeňského kraje Filip Uhlík.

Podle náměstka hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiky Ivo Grünera  právě prostřednictvím projektu Smart Akcelerátor chce kraj ukázat, že tento region je inovativní, že se nebojí nových technologií, že podporuje vědu, výzkum a inovace. “Chceme, aby Plzeňský kraj byl vnímán nejen jako region piva, ale také jako kraj, kde se daří inteligentním technologiím,“ dodává Grüner.