Home Zpravodajství Aktuálně Plzeňský konc...

Plzeňský koncert fousatých ZZ Top se přiblížil

ZZ Top jsou na turné The Tonnage Tour  a na seznamu jejich evropských zastávek nechybí ani Česká republika. Tři svérázní vousáči se představí v plzeňské Home Monitoring Aréně už ve středu 19. července. Začátek koncertu obstará od 19 hodin formace The Red Devils.

Skupinu založili baskytarista a zpěvák Dusty Hill, kytarista a zpěvák Billy Gibbons a bubeník Frank Beard, pojmenovali ji ZZ Top podle značky cigaretových papírků.

Kapela se v České republice představila několikrát, mimo jiné i 23. října 2002, kdy muzikanti nadchli zcela vyprodanou brněnskou halu Rondo. V roce 2013 je zažila pardubická ČEZ Arena, kde představili svoji poslední desku „La Futura“ a připomněli českým fanouškům zásadní hity své kariéry.

The Red Devils je americká blues-rocková formace z Los Angeles, která byla činná mezi lety 1988 a 1994. The Red Devils vydali jedno živé album a jedno EP, mimo jiné také nahrávali s Mickem Jaggerem a Johnny Cashem. Letos uplyne 25 let od vydání jejich debutové živé nahrávky, která je pojmenována po klubu King King, kde kapela často vystupovala. Deska byla nahrána během několika pondělních nočních vystoupeních v roce 1991 a produkoval ji Rick Rubin. V rámci tohoto výročí se The Red Devils vrací do Evropy v sestavě, kterou tvoří Bill Bateman, Pauls Size, Jonny Ray a Mike Flanigin. Za mikrofon se postaví holandský bluesman Big Pete.

The Red Devils