Plzeňský kraj slaví svátek žen!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 7. březen 2024 18:48
Plzeňský kraj slaví svátek žen! Ilustrační foto: PxHere

V pátek 8. března se slaví Mezinárodní den žen. Tento svátek je starý 115 let. Vznikl jako výročí stávky newyorských švadlen, která se uskutečnila 8. března 1908 v New Yorku. I když se za minulého režimu stal u nás svátek značně zprofanovaným, po roce 1989 nezanikl a slavíme ho dál. Pojďme se podívat na některé z řady atraktivních akcí, které se budou konat v našem regionu.

Oslavy MDŽ
Všechny dívky, ženy i dámy jsou zvány k sousedskému posezení k příležitosti oslav Mezinárodního dne žen. Můžete se těšit na malé překvapení, dobrou kávu a něco dobrého k tomu. V další části programu můžete vybírat z vína, piva i něčeho ostřejšího
Akce se koná v pátek 8. 3. od 15:00 v kulturním domě v Nových Mitrovicích!

MDŽ + Babinec
Dne 8. 3. od 16:30 se uskuteční oslava MDŽ + Babinec v zasedací místnosti v obci Trpísty.

Duo Harp & Voice k MDŽ
Městské kulturní středisko Tachov zve v pátek od 17:00 na Tachovsky zámek na koncert věnovaný ženám k Mezinárodnímu dni žen.
• Duo Harp & Voice v podání Jana Piorecká (mezzosoprán) a Bronislava Klablenová (harfa). Písně, árie, skladby pro ženy od žen... Muži jsou ovšem vítáni.
• Vstupenky v prodeji: 150,- Kč / na místě 200,- Kč
Vstupenky tohoto koncertu budou slosovatelné - 5 diváků získá večeři pro sebe a partnera v tachovské restauraci Baileys.

Oslava MDŽ
Obecní úřad Třebčice pořádá v pátek 8. 3. od 17:00 oslavu MDŽ.
Zveme všechny ženy a dívky. Živá hudba a občerstvení zajištěno.

MDŽ - malý dárek ženám
"Přijďte se zastavit, protáhnout a pečovat o sebe", zvou Soňa Prudká a Zdeňka Šulcová do sálu v Útušicích v pátek od 18:00. Je třeba si zarezervovat místo na telefonu 774 533 744 nebo 777 098 383.

MDŽ párty v CCN
"Srdečně zveme všechny ženy, dívky, dámy a jejich doprovod, přijďte na MDŽ párty, čeká Vás zábava s přáteli, k tanci a poslechu zahraje Luboš Vega Rock. Ženy vstup ZDARMA, doprovod za 100,- Kč," láká Centrum Caolinum Nevřeň. Akce začíná v pátek v 19:00.

Přeštický Spolák - bigbítová oslava MDŽ s kapelou Brutus
Rakovnická ikona fanoušků snad všech generací se ve Spoláku neobjeví poprvé. Brutus zde na posledním koncertě zanechal velice zřetelný otisk, na který v pátek 8. 3. naváže volným pokračováním a jistě hned v úvodu rozhýbá početné publikum. Přijďte si zapařit, zazpívat a zatančit i vy, start akce je ohlášený na 20:00.

MDŽ v Rabí
Město Rabí srdečně zve všechny rábské, čepické a bojanovické ženy, dámy, slečny, paní, dívky na tradiční oslavu svátku žen. Vystoupí děti z MŠ Rabí, k tanci a poslechu zahraje Petr Betyška. Občerstvení bude zajištěno studeným rautem, svoz zajištěn:
- 13:30 z Čepic (náves - kaplička)
- 13:45 z Bojanovic (u hasičárny)
Oslava začíná v Kulturním domě Rabí v sobotu 9. 3. ve 14:00.

Mladý Smolivec srdečně zve na akci Dámská jízda aneb „Oslava MDŽ trochu jinak“, která začíná v sobotu 9. března od 14:00 v Kulturním domě ve Starém Smolivci.
Odjezd autobusu:
- Mladý Smolivec 13:15
- Budislavice 13:20
- Dožice 13:25
- Radošice 13:30
→ návrat zajišťuje hasičské taxi
Občerstvení a zábavný program je zajištěn.

Pozvánka na oslavu MDŽ
"Zastupitelé obce Újezd nade Mží Vás všechny srdečně zvou k příjemnému posezení u příležitosti oslavy MDŽ. Přijďte v sobotu 9. 3. ve 14:00 do klubovny Obecního úřadu. Těšíme se na vás," zvou zastupitelé.

Oslavy MDŽ
V sobotu 9. 3. začne ve 14:00 oslava MDŽ také v sále kulturního domu Plískov. Hrát bude dechovka.

Obec Kokašice Vás srdečně zve na oslavy MDŽ do obecní klubovny "Vodárna" v sobotu 9. 3. od 15:00. Letošní téma je "JAKÉ JSOU ŽENY DOOPRAVDY".
Těšit se můžete na československé i zahraniční hity 60. a 70. let.

Oslava MDŽ v obci Klášter
"Zveme všechny klášterské ženy a dívky na oslavu Mezinárodního dne žen do místního kulturního domu v sobotu 9. 3. od 15:00. Jako každoročně bude připraveno pohoštění a k poslechu, případně k tanci nám zahraje letos Vašek Kocík se svojí kapelou. Poté bude volná zábava s reprodukovanou hudbou. Doufáme, že se dostavíte v hojném počtu. Těšíme se na Vás," uvádí na svých stránkách obec Klášter (u Nepomuka).

MDŽ V LOZE - Restaurace Loza - součást taneční vystoupení Podpultovky
"Srdečně zveme všechny ženy, babičky, maminky, dívky, slečny, kamarádky na bezva oslavu krásného svátku MDŽ... bohatý program a taneční vystoupení Podpultovek... moc se na Vás těšíme," zve Eva Vopalecká do Restaurace Loza (nedaleko Dolní Bělé) v sobotu 9. 3. od 16:00.

Oslava MDŽ 2024
SDH spolu s AVZO Čižice srdečně zvou všechny ženy u příležitosti MDŽ k posezení - v sobotu 9. 3. od 18:00 U Bizona Čižice.

MDŽ
Přijďte oslavit MDŽ v sobotu 9. 3. od 19:00 do místního pohostinství. Srdečně zve SDH Meclov.“ K tanci a poslechu hraje malej DYK.

Oslava MDŽ 2024 začíná 9. 3. od 19:00 v sále OÚ Slatina. K tanci a poslechu zahraje HARMONY.

Oslava MDŽ
Kávička, dortíček, harmonikář a možná i něco navíc na vás bude čekat v neděli 10. 3. ve 14:00 v objektu na skále.
"Nahoru i zpět vás odvezeme obecním autem. Sraz je ve 13:45 na autobusové zastávce u krámu," slibují Hasičky Česká Kubice.