Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňský váno...

Plzeňský vánoční strom na náměstí už svítí

Jako každý rok, i letos dorazilo na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky v Plzni tisíce lidí. Slavnostní okamžik nastal těsně před 18. hodinou. Vánoční strom rozsvítili plzeňský primátor Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub společně s dětmi z Dětského domova Domino.

„Krásný adventní čas, krásné prožití svátků vánočních v rodinném kruhu a vše nejlepší do nového roku,“ popřál jménem vedení města lidem primátor Martin Zrzavecký. K jeho přání se přidal i biskup Tomáš Holub. Připomněl, že letos je na rozdíl od jiných let adventní doba kratší, protože poslední adventní neděle připadá už na Štědrý den. Nabádal přítomné, aby si toto období o to víc užili. „Ať je to čas, ve kterém se nám všem podaří směřovat k tomu, co nás činí šťastnými.  To vám všem přeji a slibuji, že se za to budu modlit,“ dodal biskup.

Součástí slavnostního rozsvícení byl kulturní program, nejprve vystoupil dětský pěvecký sbor Jiřičky, poté od 16:15 Consortium musicum, od 16:35 pak Divadlo Dialog s vánočním představením. V 16:55 se představil Plzeňský MLS – malý lidový soubor a v 17:30 Ambito Orchestr – ZUŠ Sokolovská Plzeň. Celý slavnostní den uzavřelo vystoupení Spirituál kvintetu.