Home Zpravodajství Sport Plzeňský zálo...

Plzeňský záložník Kopic: Nechceme dát v lize nikomu ani čuchnout

Fotbalová Viktoria Plzeň ve 14. kole HET ligy porazila Slovácko 4:1 a pokračuje v úžasné sérii, kterou navíc v součtu i s minulou sezonou vyrovnala rekord v podobě 16 vítězství v řadě. Po zápase tak pochopitelně panovala v kabině spokojenost.

foto: FCVP

Záložníka Jana Kopice těšil i fakt, že se tým vypořádal s absencí kanonýra Michaela Krmenčíka. „Krmi má výborné statistiky, ale teď jsme ho dokázali zastoupit a i bez něj jsme dali čtyři góly, což značí, že ho nahradit dokážeme,“ řekl po utkání. „Soupeřům v lize nechceme dát ani čuchnout a naším cílem je zajistit si titul co nejdřív. Do té doby ale rozhodně ještě slavit nemůžeme,“ podotkl.

Radim Řezník se pak prosadil poprvé v sezoně, i když už v předchozích zápasech měl gólům blízko. „Jsem za to samozřejmě rád, ale více mě těší, že jsme zápas zvládli a vezeme tři body. Gól je taková třešnička na dortu,“ usmíval se obránce Viktorie. „Byl jsem ve správný čas na správném místě a byl jsem za to odměněn,“ těšilo ho.
Rekordní série těší Jana Kopice, ale ani on rozhodně neusíná na vavřínech. „Je to dlouhá série, za kterou stojí strašně moc práce. Kolikrát vyhráváme i vyrovnané zápasy, což dělá velké týmy. Teď nás ale čeká zápas proti FCSB v Evropské lize, Bukurešti máme co vracet. Hned potom jedeme do Teplic, kde to nikdy jednoduché nebylo. A ještě pak přijde utkání s Jabloncem a v Beerševě, všechny zápasy strašně důležité,“ uzavřel Jan Kopic.