Home Zpravodajství Sport Plzeňští fotb...

Plzeňští fotbalisté přestříleli v přípravě Domažlice. Padlo 11 branek

Druhý přípravný zápas Viktorie Plzeň přinesl velkou přestřelku. Svěřenci Pavla Vrby zvítězili nad Domažlicemi 7:4 po poločase 6:2. 

Stejně jako v prvním přátelském utkání proti Ústí nad Orlicí, ani dnes na sebe nenechala první branka dlouho čekat. V osmé minutě se prosadil obránce Milan Havel, který byl o chvíi později i u druhého gólu, kdy se po jeho centru trefil Jan Kopic. Ve 20. minutě již na 3:0 navýšil díky rohovému kopu Ivanschitze Daniel Kolář. Poté si vzaly slovo Domažlice, které rychlými góly Petrů Mužíka a Došlého snížili na rozdíl jediného gólu. Do konce poločasu už se ale prosazovali pouze viktoriáni. Čtvrtý gól vstřelil pěknou střelou Jan Kopic, posléze Jana Švihoříka překonal střelou Tomáš Chorý, pro kterého to byla první branka za Plzeň. Poločasové skóre 6:2 uzavřel po pasu Milana Havla jeho jmenovec Petržela.

Do druhé půle vyslaly oba celky obměněné sestavy. Jiskra do ní vstoupila gólově, po úniku obstřelil Sváčka Marek Hejda. Krátce poté padl ale gól i na druhé straně, kdy rohový kop Tomáše Hořavy našel Marka Bakoše a brankář Brych byl bez šance. Závěrečenou tečku ale přidala Jiskra, Petr Došlý se uvolnil ve vápně a střelou k tyči upravil na konečných 7:4.