Plzeňští fotbalisté zdolali v přípravě Karlsruhe a jsou dál stoprocentní

Od - pátek, 5. červenec 2024 15:40
Plzeňští fotbalisté zdolali v přípravě Karlsruhe a jsou dál stoprocentní Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v přípravném utkání na soustředění v Rakousku nad druholigovým německým Karslruhe 2:0. V úvodním poločase se prosadil Daniel Vašulín, ve druhé půli přidal pojistku Christophe Kabongo.

Viktoriáni se v prvním přípravném duelu na soustředění v Rakousku dostali rychle do vedení. Zaváhání v rozehrávce Karlsruher SC využil Lukáš Klavach, který vyslal z levé strany do šestnáctky Cheicka Souarého. Ten našel na penaltě číhajícího Daniela Vašulína, jenž uklidil balon ve skluzu za háčky brankáře Weiße. Ve 14. minutě znovu hrozili viktoriáni a znovu to byl Dan Vašulín. Matěj Vydra vyzval nového útočníka Viktorie pasem za obranu. Tentokrát ale Vašulín mezi tři tyče nemířil. O minutu později znovu zkoušeli pozornost Weiße agilní svěřenci trenéra Koubka. Mosquera Dal pas pod sebe na Souarého. Ten vyzkoušel štěstí, ale ranou k pravé tyčce německého brankáře nepřekonal. V 17. minutě se neujala hlavička Dana Vašulína, který si naskočil na centr z levé strany. Poté se šance na nějakých patnáct minut odmlčeli. Další měli až hráči Karlsruhe SC. Fabian Schleusener se hnal na Martina Jedličku. Ten ve správný čas vyběhl, ale nakonec zbytečně. Máván byl ofsajd. Ve 37. minutě vyzkoušel pozornost Martin Jedličky Ali-Eren Ersungur. Jedlička ránu vyrazil a o zbytek se postaral Jemelka. Těsně před koncem poločasu ještě zahrozil Fabian Schleusener, ale jeho projektil mířil nad.

První polovina druhého poločasu příliš šancí nenabídla. Série rohových kopů žádné větší vzrušení nepřinesla. Dobrou náladu v ochozech ale drželo krásné počasí, které v Kufsteinu panovalo po dobu celého utkání. První větší šance druhé části přišla ve 74. minutě. Sojka skvěle vyvezl balon až před šestnáctku. Tam před míč Demlovi, který zkusil ránu zpoza šestnáctky. Mířil mimo. Kdo ale mířil přesně byl Christophe Kabongo. Tom Slončík vyzval ke skórování českého reprezentanta a ten neodmítl a upravil střelou na zadní tyč na dva nula. Tři minuty před koncem nechali hráči karsruhe ještě vyniknout Martina Jedličku, který musel likvidovat výpad z levé strany. Viktoria zvítězila v prvním přípravném zápase 2:0.