Plzeňští hokejisté v přípravě smetli německé Crimmitschau

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 22. srpen 2023 21:20
Plzeňští hokejisté v přípravě smetli německé Crimmitschau Foto: HC Škoda Plzeň

Nejvyšší výhru v přípravě na nadcházející extraligovou sezónu si připsali na konto hokejisté Plzně. Na domácím ledě přehráli německý tým Crimmitshau hrající druhou nejvyšší soutěž poměrem 7:1. Dvěma góly se na vítězství Škody podílel Aleksi Rekonen.

Jako první v utkání zahrozil Zámorský, jeho pobídka na teč ale skončila až v náruči připraveného Shilina. Ten se musel činit i po chvilce, když na brankovišti dorážel Jansa. Po chvilce naservíroval Mertl z pravé strany na levou Hrabíkovi, muž s maskou Eispiraten se stihl přemístit. Ramenem si zase poradil se Šilerem pálícím z pravého kruhu v přečíslení dva na jednoho. Když poté tvrdou střelou od modré neotevřel skóre ani Matěj Houdek, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

To rychle změnil po změně stran Marek Soukup, který obdržel pas z levé strany na střed a vymetl horní růžek. S rychlou odpovědí málem přispěchal Linberg, který se středem protáhl až před Hlavaje, na něj ovšem nevyzrál. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Kryštof Hrabík sáhl před Shilinem do rány Laaksa a Plzeň šla do trháku. Navíc brzy na to přispěchal s třetí trefou Ondřej Matýs, jenž uspěl dorážkou na brankovišti. Pak o sobě dali vědět také hosté, když se mezi kruhy přes obránce dostal ke střele Lucas Böttcher a náramně zavěsil pod břevno. Ovšem Jakub Pour následně své barvy uklidnil, když po příhře Adama z levého na pravý kruh zakončil z první.

Poslední periodu načal objetím a rychlým zakončením Rekonen, leč přestřelil. Na druhé straně se k dorážce propracoval Smith, Hlavaj se blýskl parádním zákrokem. A tak indiáni splnili svým fanouškům pověstného bůra. Aleksi Rekonen využil povedené pobídky Poura a z první zavěsil. Již šestý balíček chystal z první z pravého kruhu Jansa, Shilin se vytáhl. Nedosáhl ale na zakončení k tyči, které vyslal Filip Jansa, když se před ním doslova otevřela dálnice. Gólů jako trpaslíků vzápětí přivál opět Aleksi Rekonen, jenž přesně zamířil z pravého kruhu ke vzdálenější tyči.

hcplzen.cz