Plzeňští futsalisté a házenkáři se společně rozloučili s mistrovskou sezónou

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 5. červen 2023 12:00
Plzeňští futsalisté a házenkáři se společně rozloučili s mistrovskou sezónou Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Exibiční zápas českých mistrů, který proti sobě postavil futsalisty plzeňského Interobalu a házenkáře Talent týmu Plzeňského kraje, přilákal do hlediště sportovní haly na Slovanech několik stovek diváků. Mezi nimi byl například i bývalý kapitán fotbalové reprezentace Vladimír Darida.

"Mám tady dlouholetého kamaráda Mikiho Štrajta, se kterým jsem hrál odmala za Viktorku. Scházeli jsme se i mimo fotbal. Jsem rád, že to vyšlo a mohl jsem přijít na jeho poslední zápas," usmíval se hráč řeckého Arisu Soluň.

"Na druhé straně byl Petr Štochl, se kterým jsme se vídali při angažmá v Berlíně," připomněl Vladimír Darida dobu, kdy hájil dres Herthy, házenkářský gólman zase tehdy působil ve Füchse Berlín a dodnes na společné akce vzpomíná. "Jo, bylo to vždycky fajn, chodili jsme se koukat na házenou, moc se mi to líbilo. A dneska jsem ho taky rád viděl," doplnil dvaatřicetiletý fotbalista než si odešel zakopat na branku s malým synkem.

Oba celky získaly mistrovský titul už podruhé ve stejném roce, poprvé před dvěma lety a letos to zopakovaly. Proto se rozhodly pro společnou oslavu s fanoušky obou táborů. "Spojili jsme síly s Interobalem, aby přišli lidi, pro které jsme připravili také autogramiádu," popisoval sportovní manažer plzeňských házenkářů Jan Štochl a přidal další motiv. "Chtěli jsme se rozloučit se čtveřicí odcházejících hráčů a před pátým finále jsme nechtěli rozptylovat jejich koncentraci," připomněl končící kvarteto: Michal Tonar, Tomáš Nejdl, Daniel Režnický, Jan Chmelík.

Mistrovské střetnutí nakonec skončilo, jak se na správné exhibiční utkání sluší a patří, nerozhodným výsledkem 5:5. Futsalista Michal Štrajt například skóroval na obou stranách, když si na chvilku přetáhl přes hlavu oranžový dres Talentu. "Já jsem hlavně plzeňský patriot, takže je úplně jedno, za koho dávám góly," usmíval se v rozhovoru s moderátorem další z loučících se aktérů Michal Štrajt.