Home Zpravodajství Hlavní zprávy Po třech lete...

Po třech letech se v plzeňské ZOO vylíhli dva pštrosi nandu pampoví

První mládě pštrosa nandu se vyklubalo  28. června, druhé o den později. Návštěvníci spatří mláďata prodírat se vysokou trávou za doprovodu obou rodičů v blízkosti pavilonu žiraf.

foto: ZOO Plzeň

“Otec se o ně vzorně stará a tak jsme mu je tentokrát i přes velké nebezpečí od predátorů nechali. V minulosti jsme o některá mláďata přišli po útoku strak, takže ty jsme museli před líhnutím zavřít. Mláďatům dáváme směs pro kuřata se strouhanou mrkví a krájenými kopřivami, ale většinu potravy si najdou sama. Loví hmyz a pasou se na mladých rostlinkách,” popsala kurátorka Miroslava Palacká.

Tato skupina nandu je chována od roku 1998 a poprvé byla u ní odchována 4 mláďata v roce 2001, historicky však již došlo k rozmnožení v roce 1958 v Doudlevcích v zoo IRIS. Častěji a více se v plzeňské zoo množil emu hnědý z Austrálie (naposledy v roce 2000). V roce 2007 vodil pyšný otec 2 mláďata, byli to první pštrosí junioři v Plzni po 6 letech. V roce 2014 se vylíhli 3 pštrosíci. Nandu žijí společně s lamami (nyní lama vikuňa) a kapybarami ve výběhu jihoamerické pampy.