Pokračování Princezny zakleté v čase se začalo natáčet na Gutštejně

Zveřejněno v Kultura
Od - čtvrtek, 17. březen 2022 07:40
Pokračování Princezny zakleté v čase se začalo natáčet na Gutštejně Foto: M. Němcová

Pohádka Princezna zakletá v čase se dočká pokračování. Druhý díl se začal natáčet na zřícenině hradu Gutštejn, v hlavní roli se opět představí Eliška Křenková.

Právě na Gutštejně se odehrává samotný začátek pohádky. "Jedná se o scénu, kdy naše hlavní hrdinka přichází na místo setkání, kde má převzít tajnou zprávu a zjišťuje, že nic není tak, jak by mělo být a utkává se tady s temnými rytíři, kterým říkáme Kavalarové. Nalézá posla v dost zuboženém stavu a od toho všeho se rozvine obrovský příběh," uvedl producent filmu Viktor Kryštof. Režisér Petr Kubík potvrdil, že nebylo úmyslem jakkoli kopírovat první díl. "Šli jsme trochu jinou cestou, opět je tam ve hře runa času a alchymistka má dvojroli. Máme tam současnou Amélii a minulou Amélii," vysvětlil.

Druhý díl je oproti tomu prvnímu ještě více fantasy, i kvůli tomu se na natáčení musela Eliška Křenková speciálně připravit. "Šlo o jízdu na koni, měli jsme kaskadérské zkoušky nebo čarování run," popsala.

V roli čarodějobijce se znovu představí Vladimír Polák. "V prvním díle jsem byl neohrožený čarodějobijec se svým kamarádem dvoumetrovým černochem. Nyní se rozšiřuje moje postava i o rodinku, která byla zachráněna hlavní postavou Amélií. Tím se vlastně rozehrává nový příběh," napověděl.

Gutštejn ale není jediným místem v regionu, kam se filmaři při natáčení této pohádky podívají. Okouzlilo je mimo jiné i podzemí v Nevřeni. A do kraje se chystají i další filmaři. Chytají se natáčení dokumentárních filmů, filmů animovaných i filmů hraných. "O Šumavě bude vznikat animovaný film Démon slatě, bude se natáčet dokumentární film o českých svědcích, ten by se měl týkat i kardinála Berana. V části Brd by se zase měla natáčet část filmu Král Šumavy," doplnil projektový manažer Regionální filmové kanceláře Plzeňského kraje David Brabec.

Pokud půjde natáčení druhého dílu Princezny zakleté v čase podle plánu, uvidíme ji v kinech už na podzim. Filmaři navíc plánují ještě třetí díl, kde bude mít hlavní roli princ.