Poslankyně Barbora Kořanová obdržela za projekt bankovní identity ocenění Zákon roku 2020

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 21. duben 2021 18:20
175903082_3406826276085820_4577651866327119427_n Zdroj: B. Kořanová

Poslankyně Parlamentu České republiky Barbora Kořanová, zvolena v Plzeňském kraji, získala již podruhé prestižní ocenění společnosti Deloitte Zákon roku, tentokrát za novelu zákona o bankách, která umožňuje občanům České republiky on-line identifikaci a komunikaci se státní správou skrze jejich profil v internetovém bankovnictví. Občan získá přístup do Portálu občana a bude mít možnost vyřešit celou řadu životních situací, například agendu daňovou, agendu spojenou s elektronickými recepty či zjistit bodový stav řidiče.

„Je to pro mne osobně velká čest, že jsem již podruhé získala toto velmi prestižní ocenění, navíc znovu v oblasti digitalizace veřejné správy, která je mou velkou sněmovní prioritou. Byla jsem pozitivně překvapena náskokem, s jakým jsme v anketě s kolegy uspěli. Je to pro mne velký závazek do budoucna. Lidé si digitalizaci veřejné správy přejí a je mým úkolem i cílem, abych v této práci jako zákonodárce pokračovala," uvedla oceněná poslankyně.

Zákonná úprava poslankyně Barbory Kořanové a dalších navazuje na předchozí úspěšnou práci, spojenou zejména se zákonem o právu na digitální služby, digitální technickou mapou nebo digitalizací stavebního řízení, v oblasti elektronizace státní správy. Dochází k dalšímu zjednodušení života občanů v České republice, kteří nyní celou řadu svých běžných agend nebudou muset vyřizovat na úřadech, ale skrze své internetové bankovnictví je vyřídí z pohodlí svých obývacích pokojů, automobilů nebo kanceláří. „Za největší ocenění své práce považuji zpětnou vazbu od občanů České republiky, kteří se mi již nyní ozývají s tím, že bankovní identitu užívají a velmi ji kvitují. Vyzývám tímto všechny ty, kteří mají možnost si bankovní identitu zřídit, aby tak učinili. Ušetříte svůj čas i peníze," dodala Kořanová.