Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Povedení zamě...

Povedení zaměstnanci. Jeden kradl železo, druhý peníze

Ve zkráceném přípravném řízení prověřují policisté obvodního oddělení Rokycany jednání třicetiletého cizince, který měl krást ve svém zaměstnání. Byl zaměstnaný v jedné z firem na Rokycansku a během října postupně vynesl celkem čtyřicet tři kusů kovových částí o celkové hmotnosti přesahující sto padesát kilogramů.

„Při výslechu se muž k protiprávnímu jednání doznal a uvedl, že tento chtěl následně prodat ve sběrně kovového odpadu v Rokycanech a získanou hotovost chtěl použít na opravu svého vozidla. Svým jednáním tak cizinec způsobil škodu ve výši bezmála 35 000 korun. Cizinec je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, za který mu v případě uznání viny v pravomocném rozhodnutí hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ řekla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Plzeňští kriminalisté zase zahájili trestní stíhání 21letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry. Té se měl mladík dopustit na konci září v nočních hodinách v jedné restauraci v Pražské ulici. „Muž pracoval jako obsluha za barem, kdy jako zaměstnanci s hmotnou odpovědností mu byl svěřen přístupový kód do zabudovaného trezoru, který se nacházel v zázemí restaurace. Po skončení pracovní doby muž denní tržbu následně vložil do trezoru. Při ukončení pracovních povinností si svůj odchod z práce rozmyslel, vrátil se do zázemí restauračního zařízení, trezor pomocí mu svěřeného kódu otevřel a z tohoto následně odcizil uloženou finanční hotovost ve výši necelých 42 000 korunm“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Za tento skutek mu v pravomocném rozsudku může hrozit až dvouletý pobyt za mřížemi.

DALŠÍ ČLÁNKY