Povedený vstup do sezóny. Házenkáři Plzně přehráli Lovosice

Od - sobota, 3. září 2022 21:51
Povedený vstup do sezóny. Házenkáři Plzně přehráli Lovosice ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Start nové extraligové sezóny házenkářům Plzně vyšel. Ve šlágru prvního kola před televizními kamerami zvítězil Talent na palubovce Lovosic 38:32. Sedmi góly se na výhře podílel Milan Škvařil.

Talentu se podařil vstup do zápasu a velmi rychle vedl 5:1. Zaskočené Lovosice reagovaly timeoutem i také díky tomu se jim podařilo srovnat. Plzni pak pomohlo střídání a také skvělý Filip Herajt v brance, díky němuž kontrolovala Plzeň průběh strhujícího úvodního poločasu. Ten se odehrál v rychlém tempu, což o něco více sedělo hostům, kteří odcházeli do šaten za tříbrankového vedení.

I po přestávce Západočeši kontrolovali mírné vedení. Na straně hostů zářil zejména Jan Stehlík, jemuž několikrát vyšla souhra s Jakubem Šindelářem na pivotu. V domácích barvách pak skvěle zaskakoval na levém křídle Pavel Chotěborský v době, kdy na palubovce chyběla ikona Chance Extraligy Jiří Motl. V posledních minutách odskočili hosté až na rozdíl sedmi branek, na což už Lovci nedokázali zareagoval.