Prezident Zeman je v nemocnici. Na můj pokyn, uvedl ošetřující lékař

Zveřejněno v Politika
Od - neděle, 10. říjen 2021 14:10
Prezident Zeman je v nemocnici. Na můj pokyn, uvedl ošetřující lékař Miloš Zeman v pátek 8. 10. 2021. Zdroj foto: Kancelář prezidenta republiky

Prezidenta Miloše Zemana v neděli krátce po poledni odvezla ze zámku v Lánech sanitka do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ve Střešovicích. Stalo se tak bezprostředně po jeho schůzce s premiérem Andrejem Babiše. Jeho hospitalizaci potvrdil ve 14 hodin na krátkém brífinku ošetřující lékař Miroslav Zavoral.

„Prezident byl dnes kolem 13. hodiny hospitalizován na mé doporučení. Důvodem hospitalizace jsou komplikace, které provázejí chronické onemocnění, pro které je léčen. Známe jeho diagnózu, ale nemám souhlas s jejím zveřejněním,“ sdělil ředitel ÚVN a ošetřující lékař Miroslav Zavoral. 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček poprosil o citlivý přístup. "Milí přátelé, zdvořile si dovoluji požádat, zejména politiky a novináře, o citlivý přístup k hospitalizaci pana prezidenta. Každý můžeme onemocnět, pak má být na prvním místě lidskost, přání brzkého uzdravení. K tomu nás vede víra i svědomí," napsal na sociálních sítích.