Oprava průtahu komplikuje řidičům cestu Kaznějovem, provoz řídí dělníci nebo semafory

Zveřejněno v Video ZAK
Od - úterý, 18. červenec 2023 13:50

Média

Provoz na komunikaci I/27 v úseku Rybnice a Kaznějov komplikuje řidičům rekonstrukce silnice. Vloni na podzim tam začala oprava průtahu. Začalo se v Rybnici, teď se pokračuje v Kaznějově.

"V současné chvíli jsme dokončili Rybnici, kde jsme dělali povrchovou opravu a chodníky," potvrdil Miroslav Blabol z plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic. Kromě toho tam vznikla i dnes moderní vjezdová brána jako bezpečnostní prvek ve směru na Most. "Vjezdová brána je obecně velice prospěšná věc, protože zpomalí provoz a v podstatě umožní v mnoha případech přechod chodců a v dalších situací přejezd cyklistů," podotkl znalec v oboru dopravy Richard Topinka.

V Rybnici už je hotovo a práce se přesunuly do Kaznějova, konkrétně na úsek od železničního přejezdu směrem na Plzeň. Provoz tam řídí dělníci nebo semafory. V obou směrech vznikají dlouhé kolony, ve kterých nechybí ani kamiony. "Na části tam děláme pouze ložnou a obrusnou vrstvu. Na části jdeme až na úroveň parapláně. Budeme měnit konstrukční vrstvy vozovky," popsal Blabol. Podle starostky Kaznějova Evy Šimlové to znamená určité komplikace pro řidiče. "Ale bude probíhat kyvadlová doprava, takže si myslím, že se to dá zvládnout," dodala.

Až skončí tato etapa, práce se přesunou mezi Rybnici a Kaznějov. Tam už se půjde více do hloubky. "Pracujeme tak, abychom na konci září letošního roku stavbu dokončili. Součástí všeho je i výměna kanalizace, výměna autobusových zastávek či úpravy chodníků," upřesnil Blabol. Podle něj je v současné chvíli vyčerpáno zhruba tři čtvrtiny rozpočtu. "Celková částka bude kolem 40 milionů korun," doplnil.

Oprava průtahu komplikuje řidičům cestu Kaznějovem, provoz řídí dělníci nebo semafory Zdroj: se souhlasem ZAK TV