První výhra v novém roce. Hokejisté urvali dva body proti Kladnu

Od - neděle, 16. leden 2022 18:40
První výhra v novém roce. Hokejisté urvali dva body proti Kladnu ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Po čtyřech prohrách v řadě se hokejisté Plzně konečně dočkali vítězství. Ve 42. extraligovém kole porazili Kladno 4:3 v prodloužení. Alespoň dvoubodový zisk zajistil indiánům svoji trefou v 61. minutě Peter Čerešňák.

Utkání načaly menší tresty na každé straně, více prostoru na ledě využili k otevření skóre Rytíři. Antonín Melka se protáhl až před Svobodu z levé strany, kterého překonal po blafáku do bekhendu mezi betony. Vzápětí po křižné příhře pálil z první Wood, muž s maskou Škody bravurním přesunem podržel svůj tým. Západočeši odpověděli přečíslením tři na dva, které po přistrčení od Dufka zakončoval z pravého kruhu Dzierkals, Bow byl připraven. Nedosáhl ale na pumelici Michala Bulíře z levého kruhu do vzdálenějšího horního růžku po přistrčení z osy hřiště od Přikryla. Západočeši mohli následně utkání otočit v početní výhodě, Blomstrandovu střelu z podobné pozice ale zastavila vzdálenější tyč.

Prostřední část načal v úniku proti "svým" Indrák, svůj blafák do bekhendu ale nedotáhl. Udeřilo tak na druhé straně. Dotchina při rozehrávce dobře napadal Mertl s Martinsem Dzierkalsem a druhý jmenovaný po zisku kotouče zamířil z mezikruží náramně k pravé tyči. Další zásah indiánů mohl přidat Suchý, když se protáhl až k Bowovi, ten zakročil lapačkou. Individuálně se tak prosadil až Ladislav Zikmund, který se vymotal z pravého rohu až před Svobodu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Když už se zdálo, že i o druhé přestávce bude stav vyrovnaný, vysunul Kaňák mezi obránce Tomáše Mertla, který si pohlídal proti dvěma protihráčům puk a zakončil po kličce do forhendu.

Poslední dvaceminutovku odšpuntoval z levé strany Schleiss, gólman Kladna si ránu k bližší tyčce pohlídal. Z podobného místa to na druhé straně z první zkoušel také Dotchin, svou chybu z předešlé třetiny ale neodmázl. Pojistit vedení se snažil zase Bulíř na brankovišti, ještě dorážel Přikryl, Bow odolal. Na listinu střelců se zapsal až Matěj Beran, který obdržel příhru k levé tyči, přehodil si touš na forhend a začínalo se tak opět od nuly, přesněji tří. Základní hrací doba nakonec nerozhodla, prodloužení již ano. Plzni k tomu stačilo pouhých jedenáct vteřin, během kterých se Schleiss protáhl k Bowovi, který sice bekhendové zakončení vyrazil, na dorážku Petera Čerešňáka ale již nedosáhl. Škoda tak v novém roce 2022 konečně okusila chuť vítězství.