Home Zpravodajství Hlavní zprávy Prvním dárkem...

Prvním dárkem na Štědrý den může být dopolední návštěva zoo Plzeň

Nadělit dětem dárky na Štědrý den dvakrát – večer a dopoledne? Žádný problém. Stačí mezi 10. a 12. hodinou navštívit Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Kdo se vydá po soutěžní naučné stezce od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu, zastaví se u kádě se zlatou rybkou a podaří se mu ji vyvolit, toho potěší originální dárky.

Velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky je i samotná procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna ostatní vidění ve výbězích nebo vnitřních expozicích. Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo.

Každoročním vyvrcholením sváteční programové nabídky jsou populární Vánoce u šimpanzů. Uskuteční se v pravé poledne v prosklené expozici v Tropickém pavilonu. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.

Vánoční čas v plzeňské zoologické zahradě symbolizují tři ozdobené stromy a osvětlená cesta na statek Lüftnerka s vyřezávaným betlémem.

Sváteční dopolední program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Současně starý rok předá vládu novému.