Rekonstrukce Plaské začala nehodou

Zveřejněno v Doprava
Od - čtvrtek, 11. duben 2024 14:19

Média

Ve čtvrtek začala plánovaná rekonstrukce Plaské ulice v Plzni. A to ve směru do centra města. Ani ne dvě hodiny po jejím zahájení se tam stala řetězová nehoda tří aut, což ještě více zkomplikovalo provoz.

Plaská třída v Plzni ve směru do centra. Ve čtvrtek ráno tady zažala oprava vozovky a začaly se tvořit dlouhé kolony. Hlavně ve špičce kolem osmé hodiny. „Každá stavba v tomto úseku znamená dopravní omezení, které prakticky je těžce nahraditelné, je tam veliký provoz. Je to jedna z hlavních tepen města a prostě jiná situace není, tak je třeba ze strany řidičů obrovské opatrnosti a hlavně věnování se řízení, dodržovat bezpečnou vzdálenost,“ vysvětlil dopravní znalec Richard Topinka.

A právě bezpečná vzdálenost byla zřejmě příčinou této dopravní nehody. U semaforu do sebe narazila tři auta. Jedno z nich pak odjelo. Otázkou je, jestli byla příčina nepozornost, nebo nedostatečné zabezpečení stavby dopravními značkami.

Dávat si pozor, ty řidiči jsou bezohlední kolikrát,“ řekla žena, která šla akorát po přechodu pro chodce. Starší muž, který šel kolem konstatoval: „No, to nevím, jestli je to dobře zabezpečený.“

Řidiči by měli dodržovat bezpečnou rychlost, bezpečnou vzdálenost a hlavně být ohleduplní a včas se zařadit. Pakliže máme uzávěr třeba 200 metrů před námi, tak není třeba riskovat a jet do poslední chvíle a vynucovat si přednost a hlavně předvídat. Předvídat, předvídat,“ nabádal dopravní znalec Topinka.

Současná oprava v úseku křižovatky s Okounovou ulicí předznamenává rozsáhlou opravu Lidické a Plaské třídy ve směru z centra na Třemošnou, která začne v létě. Příští rok se bude opravovat směr do centra.

Rekonstrukce Plaské začala nehodou. foto TV ZAK