Reprezentační forma? Tohle teď pro mě asi není téma, říká dvougólový střelec Chorý

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 2. listopad 2022 08:40
Reprezentační forma? Tohle teď pro mě asi není téma, říká dvougólový střelec Chorý Foto: FCVP / Martin Skála

Dva góly do sítě Barcelony. Takovou vizitkou se může od úterního večera pyšnit plzeňský útočník Tomáš Chorý, kterého na pozápasové tiskové konferenci chválil i samotný trenér Katalánců Xavi Hernández.

Dal jste dva góly proti Barceloně. Jaký je to pocit?
Je to krásný pocit, něco nezapomenutelného. Budu na to vzpomínat hodně dlouho. Tenhle zápas jsem si v Lize mistrů užil nejvíc. Bylo to zapříčiněné tím, že jsme hráli doma a šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Bylo to jen o nás. Fanoušci nás fantasticky podporovali, ale Barcelona ukázala, v čem je silná. Byla produktivnější. My jsme taky měli šance, ale bohužel jsme je neproměnili, proto ten zápas dopadl takhle.

Byli jste nejblíže bodům ze všech šesti zápasů Ligy mistrů?
Byli. První poločas byl z naší strany dobrý, Barcelona držela míč a obehrávala si to. My se jí to snažili co nejvíc znepříjemnit, což se nám dařilo, ale je to Barcelona, takže těžila z maličkostí. Škoda druhého gólu, který jsme dostali do šatny. Věděli jsme, že můžeme zápas zdramatizovat kontaktním gólem, což se potvrdilo. Ale pak Barcelona zase ukázala, že jí stačí jedna akce, a znovu nám utekla na rozdíl dvou gólů.

Mrzí vás, že jste ve skupině s Bayernem, Interem a Barcelonou inkasovali 24 branek?
Je to dané kvalitou soupeřů, ale nemáme se za co stydět. Hráli jsme proti extratřídě, Bayern s Interem se budou prát o vítězství v celé Lize mistrů. Neudělali jsme ostudu, naopak si z toho můžeme vzít něco pozitivního. Proti Barceloně jsme hrabali jeden za všechny a mohl z toho být krásný výsledek. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.

Co jste zamýšlel neobvyklou oslavou po druhé trefě?
Bylo to pro moji manželku a dceru, která má oblíbenou písničku Meleme, meleme kávu. Gól jsem věnoval jim.

Pomůžou vám dva góly proti Barceloně do reprezentační nominace? 
Těžko říct, tohle teď pro mě asi není téma. Koncentruju se na klubové zápasy, to je pro mě momentálně nejdůležitější. Máme za sebou Barcelonu a teď se musíme připravit na ligu.

Může vás sympatický výkon proti Barceloně povzbudit do sobotního šlágru se Spartou?
To bych neřekl, ty zápasy jsou úplně rozdílné. Budeme se snažit vzít si z Ligy mistrů a ze skvělých soupeřů to nejlepší. Můžeme to zkusit produkovat v české lize, ale pořád platí, že se bavíme o dvou rozdílných soutěžích a musíme se soustředit na každý jednotlivý zápas. Včetně toho se Spartou.