Řidiči se dočkali! Dálniční přivaděč u Vysoké už jim plně slouží

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 26. září 2023 07:50

Média

Aktualizováno 4. 10. V pondělí 25. září byla krátce po 13:00 uvedena do provozu přeložka silnice kolem Horní Lukavice o délce 6,1 km. Do 15. 12. budou dokončeny okružní křižovatky na Dnešice a Dolní Lukavici.

Obchvat Horní Lukavice na Plzeňsku je součástí šestikilometrového dálničního přivaděče od Vysoké k Přešticím. Doprava mezi Plzní a Přešticemi se tak znatelně zrychlí. Řidiče potěší povolená maximální rychlost 110 km za hodinu.

Nová čtyřproudová silnice odvádí nejen tranzitní dopravu z Horní Lukavice, ale stavbou se odstranilo i místo s vysokou nehodovostí - nevhodné úseky v prostoru křižovatek Vysoká, a dále křižovatky u Chlumčan a křižovatky se silnicemi III. třídy na Dnešice a Horní Lukavici. Součástí nové silnice jsou dvě mimoúrovňové křižovatky a osm mostů.

Celkové prodloužení dálničního přivaděče mezi Vysokou a místem, kde se na něj jednou bude připojovat obchvat Přeštic, měří šest kilometrů. Stavba začala v červnu 2020, kompletně zprovozněná by měla být příští rok v září.

Na silnici se dále buduje obchvat Klatov, který bude zprovozněn v příštím roce, a ve vysoké fázi přípravy je také obchvat Přeštic.

Řidiči se dočkali! Dálniční přivaděč u Vysoké už jim plně slouží Foto: Pavel Křovák