Riskantní předjíždění řidiče na Klatovsku odnesla zraněním jeho spolujezdkyně

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 8. červenec 2024 11:38
Riskantní předjíždění řidiče na Klatovsku odnesla zraněním jeho spolujezdkyně ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Čtyřiadvacetiletá žena utrpěla zranění při dopravní nehodě, která se stala v neděli ráno mezi obcemi Kokšín a Dehtín na Klatovsku. O rok starší řidič tam nezvládl řízení a při předjíždění dostal smyk a s vozidlem skončil v příkopu. Spolucestující žena se zranila. Policie žádá svědky nehody, aby se obrátili na policii.

"V neděli krátce před 9. hodinou jel řidič ročník narození 1999 s vozidlem značky Volvo po silnici číslo I/27 ve směru jízdy od obce Kokšín na obec Dehtín. Podle dosud zjištěných skutečností na volném úseku komunikace začal předjíždět před nepřehlednou pravotočivou zatáčkou a když se nacházel svým vozidlem na úrovni předjížděného vozidla, lekl se protijedoucího automobilu a strhl řízení vpravo. Tím uvedl vozidlo do smyku a havaroval vpravo do silničního příkopu," popsala policejní mluvčí Iva Vršecká s tím, že ke střetu s předjížděným ani protijedoucím vozidlem nedošlo.

Zatímco řidič zůstal po nehodě nezraněn, hůř dopadla spolujezdkyně. "Žena ročník 2000 byla převezena do nemocnice k ošetření," potvrdila Vršecká.

Provedená dechová zkouška řidiče byla negativní. Policisté žádají všechny svědky, zejména řidiče předjížděného a protijedoucího vozidla, kteří by mohli přispět k objasnění této dopravní nehody, aby se přihlásili na jakékoliv policejní služebně nebo na lince 158.