Rodinu nechal doma, sám ale v Plzni není. Finská posila indiánů řeší, kdo mu pohlídá jezevčíky

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 26. červenec 2023 12:24
Rodinu nechal doma, sám ale v Plzni není. Finská posila indiánů řeší, kdo mu pohlídá jezevčíky Zdroj: HC Škoda Plzeň

Třináct sezón strávených ve finské nejvyšší soutěži a zkušenosti na rozdávání. S takovou vizitkou přichází do Plzně finský obránce Aleksi Laakso. "Plzeň zavolala, měla zájem a její nabídka mě velmi zaujala. Vnímal jsem to jako možnost poznat zase jiné hokejové prostředí, jinou soutěž a jsem rád, že jsem tady," prohlásil třiatřicetiletý hráč krátce po prvním tréninku na ledě.

Hrál nějakou roli v rozhodování váš krajan Aleksi Rekonen, který v Plzni působí?
Pochopitelně jsem s Aleksim mluvil a on o klubu říkal jen hezké věci. Ptal jsem se ale i českých hráčů, kteří hrají ve finské lize, třeba Lukáše Jaška. Všichni mi Plzeň po hokejové stránce doporučovali.

Je asi výhodou, že v plzeňském týmu nejste jediným Finem?
Jasně. S Aleksim Rekonenem se navíc dobře známe ze společného působení ve finské lize. Je dobré mít možnost si pohovořit v rodném jazyce, ale třeba probrat i hokejové věci. Aleksi z minulé sezony zná soupeře, jejich přednosti i slabiny, což jsou cenné zkušenosti.

Jaké máte pocity z města i zázemí?
To vše na mě udělalo velký dojem. Jsem tu zatím jen krátce, ale líbí se mi tu. Centrum města je blízko, všude se dá dojít, což mi vyhovuje.

A co spoluhráči?
Všichni kluci z týmu se mi snaží hlavně pomoct. A za to jsem jim vděčný. Pomáhá mi to rozkoukat se v novém městě, v novém prostředí.

Je pro vás angažmá v zahraničí výzvou?
Ano. Vždycky, když takhle výrazně změníte prostředí, tak tím vystoupíte ze své komfortní zóny a nutí vás to vydat ze sebe to nejlepší. Věřím, že to takhle bude platit i nyní.

Vzal jste do Plzně rodinu?
Manželka zůstala doma a jen občas za mnou bude létat. Ale nejsem v Plzni sám. Vzal jsem si s sebou dva jezevčíky, slečny. A řeším problém, kdo se mi o ně postará, až odjedeme na zápasy k soupeřům.

Nejde se na to nezeptat. Co vy a pivo?
Ano, piju ho a chutná mi. (směje se)