Od - pátek, 17. únor 2023 21:41
Rozladěný kapitán Schleiss po prohře s Kladnem: Víc než o tom mluvit, bychom měli začít hrát ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Více než osm třetin už se hokejisté Plzně neradovali z gólu. Naposledy se prosadil ve 45. kole v 18. minutě zápasu s Libercem Kryštof Hrabík. 46. kolo v Brně nula, 47. kolo doma s posledním Kladnem další. "Šílené, už to ani není o hlavě, když jsme měli za třetinu dvě střely," hodnotil realisticky kapitán Škodovky Jan Schleiss prohru 0:3.

Jak si vysvětlujete další zaváhání?
Je to jednoduché, pokud nepřistoupíme na styl a herní plán, jaký všichni od ledna hrají, tak budeme dole. Nepůjde nám to, budeme prohrávat, lidi na nás budou pískat.

Osm třetin jste nevstřelili gól. Máte to už trochu v hlavě?
Je to šílené, ale třeba teď jsme za první třetinu měli dvě střely, to už není ani o hlavě. Samozřejmě je to první bod,, potřebujeme začít to tlačit do brány a ne to hrát po rozích.

Snažíte se v kabině vy jako kapitán nějak speciálně k týmu promlouvat?
Máme tam víc lidí, není to jen o mě. Mluví se o tom hodně, ale víc než mluvit, bychom měli začít hrát na ledě. Dál bych to nerozebíral.

Za stavu 0:1 trefil Ludwig Blomstrand tyč, kdyby dal, mohl se zápas odvíjet ještě jinak, ne?
Samozřejmě možná jo, ale to samé bylo v Brně. My potřebujeme dát gól, nedá se hrát na kdyby. Šance jsou k ničemu.

Vaše trápení dokumentovaly i nepovedené přesilovky..
Jedna se nepovede a my se zas sesypeme. Nemám k tomu ani, co říct.

Teď vás čeká zápas v Hradci Králové a pak doma Třinec. Není ve vaší situaci lepší, že vás čekají zápasy s týmy ze špičky?
Je jedno, jestli hrajeme s prvním nebo posledním. Kladno tady hrálo super hokej, je jedno, že jsou poslední. Od ledna se už hraje stylem play-off, musíme začít být svině.

Co vzkázat plzeňským fanouškům, kteří vás podporovali do poslední vteřiny?
Klobouk dolů, i když to bylo šílené, tak nepískali. Je super vidět plný stadion. Jsme blbí, že jsme toho nevyužili.