Šádek: Plzeň je na několik let zajištěná. Je Viktoria dál na prodej?

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 30. srpen 2022 14:50
Šádek: Plzeň je na několik let zajištěná. Je Viktoria dál na prodej? ilustrační. Foto: FCVP

Po letech nervů zažívá generální manažer a majitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek daleko lepší časy. Minulý týden si jeho klub zajistil zápasy v prestižní Lize mistrů, dnes zase představil nového velkého partnera, sázkovou kancelář Betano. "Ve výhledu několika let máme klid na práci a můžeme klub rozvíjet," říká první muž plzeňského fotbalu. Dál potvrdil, že na jeho zájmu Viktorii prodat, se postupem do Ligy mistrů nic nezměnilo.

Na začátku září vám dorazí peníze z Ligy mistrů. Můžete říci, v jaké finanční kondici teď klub je?
Dneska to není v topu, ale od září jsme ve skvělé finanční kondici. Ale nic to nebude měnit na způsobu práce mé i mých kolegů. To, že jsme se dostali do Ligy mistrů, nám umožňuje větší klid na práci. Ale určitě nebudeme slevovat ze svých požadavků. Žádná párty se nekoná. Budeme ekonomicky stabilní a na české poměry i silní. Ale i tak budeme mít činnost založenou tak, jak jsme jí měli.

Co bylo klíčové?
Je důležité, že jsme vydrželi být kompaktní. Věřili jsme, že můžeme dosáhnout úspěchů. Chtěli jsme se dostat do evropských pohárů. To, že jsme v Lize mistrů, je fantastický počin. Za tři roky mi vypadaly všechny vlasy, přibral jsem. Teď se budu rehabilitovat.

I přesto, že jste nebyli v ideální finanční situaci, tak se vám podařilo zkvalitnit kádr, což bylo asi klíčové také. Jak se vám to povedlo?
Vždyť víte, jsem kouzelník (smích). Teď ale vážně. Je to o způsobu práce. Pracuji s velkým předstihem, reaguji na potřeby, které máme. Je to o tom, že jsme si přesně vyhodnotili, jaké máme možnosti. S velkým předstihem jsme se zaměřili na volné hráče, které chtěl i trenér. Někde jsem do risku asi šel, ale poté, co jsme postoupili, tak mohu říci, že jsme minimálně pro tohle léto úplně vedle nešlápli.

Mění se něco na vašem zájmu klub prodat?
Prodávám klub dál, nicméně mám asi víc času a možností a s větší rozvahou mohu vybírat strategického a silného partnera, který bude mít podobný záměr jako já. Bude to pro blaho klubu a ne jakékoli společnosti. Dalo nám to klid na práci.

Jedna z podmínek je ta, že u toho chcete být vy coby generální manažer klubu?
Já tuhle podmínku nikdy neměl a nikdy mít nebudu. Bude to rozhodnutí toho daného člověka a společnosti. Jestli tady budu nebo ne, to záleží na těch lidech, jestli někteří přijdou. Tím ale neříkám, že bych tu nechtěl sedět. Tenhle klub navždycky zůstane pro mě klubem číslo jedna.

Na jak dlouho je teď klub finančně zajištěný?
Asi podle toho, jak se rozdovádím. Dá se to utratit rychle, dají se vyhazovat peníze z oken, realizovat divoké přestupy. Ale dá se říci, že ve výhledu několika let máme klid na práci a můžeme klub rozvíjet.

Navíc můžete inkasovat další peníze z prodeje hráčů. Horkým zbožím bude asi gólman Jindřich Staněk. Počítáte s tím, že ve Viktorce zatím zůstane?
Pevně věřím, že po dobu celého podzimu tu bude. Jsme v situaci, kdy hráče prodávat nemusíme, ale on si říká o zahraniční angažmá svými výkony. Určitě bych mu neřekl "ne". Mohu ale potvrdit, že teď s nikým nejednáme.

Naopak se hodně spekuluje o příchodu hradeckého Adama Vlkanovy. Jak se kolem něj situace vyvíjí?
Teď jsem zrovna přerušil jednání. Každopádně ještě v tuto chvíli nemohu potvrdit nic.