Šance zahazoval, teď je nejlepším střelcem ligy. Víc se tomu věnuju v tréninku, říká Šulc

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 25. únor 2024 11:16
Šance zahazoval, teď je nejlepším střelcem ligy. Víc se tomu věnuju v tréninku, říká Šulc Foto: FCVP

Zatímco v minulých letech měl pověst spalovače šancí, v této sezóně Pavel Šulc ožil a útočí na korunu krále střelců. V utkání 22. kola Fortuna ligy proti Zlínu vstřelil třiadvacetiletý ofenzivní záložník už svůj desátý a jedenáctý gól a opanuje čelo střelecké tabulky. "Víc se tomu věnuju v tréninku," prozradil recept na proměnu.

Upřímně, nepřekvapuje vás, že jste nejlepším střelcem ligy?
Moc na to nekoukám. Snažím se soustředit čistě na pomoc mužstvu. Neřeším jestli dám gól. Hlavní je pro mě vítězství týmu.

V čem spočívá vaše proměna?
Víc se tomu věnuju v tréninku. Při útočných nácvicích se maximálně soustředím a i po tréninku zkouším modelové situace. Nic víc v tom není.

Kdyby došlo na pokutový kop, vzal byste si míč?
Ne, penalty kope Choras (Tomáš Chorý, pozn. red.).

Jak se vám vůbec spolupracuje s Tomášem Chorým? Vypadá to, že si na hřišti hodně rozumíte..
Je to o zvyku. Tomáš je obrovský bojovník a vyhrává nespočet důležitých soubojů a já toho využívám. Často si všímá, že si za něj zabíhám. Myslím si, že naše souhra je zápas od zápasu lepší a lepší.

Reprezentační trenér Ivan Hašek před startem jarní části říkal, že když se někdo parádně ukáže, klidně ho vezme v červnu na Euro. Co na to říkáte?
To jsem popravdě nezaznamenal. Soustředím se se na Viktorku a jestli nominace přijde, tak budu rád. Ale musím pokračovat v těchto výkonech.

Už v úterý vás čeká pohárový čtvrtfinálový duel v Jablonci, kde jste hrával. Těšíte se?
Beru to jako zápas v lize. Doma jsme je porazili 3:2. Jablonec teď hraje dobře, rozehrál se, je nebezpečný, takže se na to budeme muset pořádně připravit a podat co nejlepší výkon.