Špatná produktivita, ale solidní obrana. Ze zranění Hejdy nervózní nejsem, prohlásil asistent Horváth

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 13. červenec 2022 12:19
Špatná produktivita, ale solidní obrana. Ze zranění Hejdy nervózní nejsem, prohlásil asistent Horváth Foto: FCVP

Desetidenní soustředění v Rakousku je minulostí. Fotbalovou Viktorii Plzeň už příští středu čeká ostrý start do boje o evropské poháry. V generálce proti slavnému Besiktasi Istanbul Západočeši nepředvedli špatný výkon, po remíze 0:0 je snad může strašit pouze zranění Jana Sýkory a špatná produktivita. "Jsme spokojení. Měli jsme soupeře, kteří nás prověřili a snad i posunuli," hodnotil asistent trenéra Pavel Horváth.

Jak náročná byla generálka s Besiktasem?
Odehráli jsme těžký zápas na výborném hřišti před zajímavou kulisou na to, že šlo o přátelák. Pro nás to bylo užitečné porovnání s mužstvem, které určitě má velké ambice. Celkově to bylo velmi dobré.

Vzadu jste udrželi nulu, to je pozitivní, že?
Naposledy proti St. Truidenu jsme dostali tři góly po standardkách, což jsme dneska eliminovali. Zápas jsme měli vyhrát, měli jsme dvě opravdu veliké šance a bohužel je neproměnili. Máme ještě týden na to, abychom se v tomhle zlepšili. Gólů jsme v uplynulých zápasech moc nedali, ale o to v tuhle chvíli asi úplně nešlo.

Nepřeháněli to Turci s agresivitou?
Takové zápasy někdy jsou. Také jejich hráči bojují o místo v kádru, v Besiktasi je na ně určitě velký tlak. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Na co byste se rádi zaměřili ještě před ostrým startem do sezóny?
Zatím všechno probíhá tak, jsme si představovali. Také tenhle zápas byl hodně kvalitou vysoko. Bylo vidět, že jsme se poučili ze zápasu proti St. Truidenu. Tam jsme byli slabší a nevyrovnali se s jejich tříobráncovým systémem. Dneska jsme to zvládli. Minimálně jsme byli vyrovnaným soupeřem, jak jsem říkal, měli dvě stoprocentní šance a takové soupeř neměl.

Proti Besiktasi nehrál Lukáš Hejda, bude k dispozici pro zápasy s Helsinkami?
Lukáš už má svůj věk (32), on sám říkal, že je to na čtyři až pět dní, což odpovídá. Viděl jsem jeho kotník, myslím si, že to tak bude.

Takže o něj nemáte strach?
S tímhle zranění má zkušenosti, sám cítí, jak to je. Až se vrátíme domů, bude stoprocentně připravený do tréninku.

Místo Hejdy nastoupil v základní sestavě mladý Filip Čihák..
Pro něj i ten předchozí zápas byla velká zkouška. Ukazuje, že to pro něj není nové, jde o postupný krok. Hráči, proti kterým nastupuje, jsou asi kvalitnější, než v české lize. V každém tréninku sbírá zkušenosti, je na něm vidět sebevědomí. Občas něco zkazí, to ale vzhledem k jeho věku patří.