Šéf Pirátů Bartoš: Chci být premiérem, z chování ODS a Fialy jsem rozčarován

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 22. říjen 2020 16:11

Další výpad proti ODS předvedl v úterním rozhovoru pro deník Právo šéf Pirátů Ivan Bartoš, když občanské demokraty v čele s Petrem Fialou obvinil z politikaření. Listu zároveň sdělil, že chce být příštím českým premiérem.

Bartoš si ze šéfa ODS Petra Fialy v posledních letech udělal doslova fackovacího panáka. Zatímco před dvěma lety Fialu označil za fíkový list, nyní ho nepřímo obvinil z politikaření.

Bartoš se do ODS ostře opřel v souvislosti s tím, že chce strana vyslovit vládě Andreje Babiše nedůvěru. „Jsem rozčarován z chování ODS po krajských volbách. Předseda Petr Fiala 11. října říkal, jak by to bylo nemoudré, a 13. října jeho hlavní sdělení bylo, že po skončení nouzového stavu by měla vláda odstoupit,“ sdělil Právu Bartoš.

Bartoš: Fiala je fíkový list

Bartošova slova tak jen dokreslují nevraživost mezi oběma politickými stranami. Zatímco podle Bartoše je Fiala jen pozlátko, podle členů ODS jsou zase Piráti neomarxisté.

„ODS vůbec není pravicově liberální, ale ostře pravicová. Pan Fiala je takový fíkový list, jenže v ODS k žádné razantní ani personální změně nedošlo. Je to pouze pozlátko navenek,“ sdělil Bartoš před dvěma lety rovněž v rozhovoru pro deník Právo.

Tehdy Fiala na Bartoše reagoval slovy, že by měl vážit slova a nezacházet do osobních útoků. „Já to také nedělám. Celý můj dosavadní osobní i profesní život jsou důkazem opaku toho, co říká. Věřím, že se jen nechal unést povolebními emocemi. Víc mi jeho slova nestojí za komentář,“ reagoval na svém twitterovém účtu profesor Fiala.

Jak se zdá, z Fialových slov si ale Bartoš nic nedělá. Naopak v rozhovoru pro Právo jasně řekl, že chce ostatním politickým stranám ukázat záda. „Budu-li lídrem a výrazně uspějeme, tuto výzvu přijmu,“ reagoval na dotaz deníku, zda chce být příštím premiérem.

Jiskry létají i v Plzeňském kraji

Nevraživost mezi Piráty a ODS navíc panuje nejen v Parlamentu, ale i v Praze nebo v Plzni. Obě strany přitom nyní v Plzeňském kraji jednají o možné krajské koalici. Jak to nakonec dopadne, se ukáže v následujících dnech. Už nyní je ale jisté, že příští rok v parlamentních volbách to bude pořádná řež.