Home Zpravodajství Z regionu Slalom, bazar...

Slalom, bazar i Popelku nazaretskou nabízí Dýšina

Velmi aktivní sobotu 21. října budou mít občané i návštěvníci obce Dýšina na severním Plzeňsku. Mohou si totiž vybrat, zda půjdou raději sportovat, nebo se spíše zapojí do charitativní činnosti anebo vyrazí za kulturou.

Ti, kteří si chtějí protáhnout své tělo v trošku netradičním sportovním klání, si budou muset přivstat. SKI KLUB Dýšina, který  pořádá tuto v sobotu   slalom na suchu jako 13. ročník memoriálu Zdeňka Krismana.  Start první kategorie je v 10 hodin v  Dýšině – Nové Huti (les proti mostu přes Klabavu). Tras je samozřejmě více, některé jsou vhodné i pro děti.

Poněkud klidnější činností je odpolední Podzimní bazar. Možnost nákupu zimního oblečení a  všech možných i  nemožných věcí. Výtěžek podpoří opravu barokní brány na hřbitov. Koná se od 14:00 až do 18:00 hodin na  farní zahradě v Dýšině. A do třetice  jde o výjimečný kulturní zážitek. Jedná se o koncert Popelky nazaretské. Uskuteční se v místním kostele  v  18 hodin,  kde  Dýšinský chrámový sbor pod vedením Renaty Klimešové zazpívá a  zahraje část zhudebněné básně o  Panně Marii, kterou Václav Renč napsal v  komunistickém vězení. Recituje MUDr. Anna Blažková.