Home Zpravodajství Z regionu Slavnosti pro...

Slavnosti pro sousedská setkání a klábosení

Nepomucké pivní slavnosti, které se letos konají v sobotu 15. 7. 2017,  pořádá již devět let místní občanské sdružení Nepal, což je  spolek zaměřený na podporu nezávislé kultury a rozvoj společenského života v obci. Akce je proto koncipována jako nezisková, jejímž cílem není naplnit čísi kapsu, ale udělat něco pro propagaci poctivého piva a spontánní nekomerční kultury v regionu.

Pivní slavnosti jsou také příležitostí pro sousedská setkání a klábosení. Stoupající trend obliby Nepomuckých pivní slavností vykazuje i vyšší návštěvnost. Minulý rok na  tyto slavnosti zavítaly přibližně 3.000 hostů. Jejich součástí je i anketa o nejlepší pivo, což vytváří další motivaci k účasti.  Také hudební složku akce  organizátoři postavili  na lokálních zdrojích a neprofesionální tvorbě. Místo televizních hvězd vystupují na pódiu regionální kapely hrající pestrou směs jdoucí napříč styly, od dechovky přes folk až po moderní odnože tvrdého rocku.

Dále členové sdružení Nepal rozšířili záběr festivalu o prezentaci tradiční gastronomie. Nejen opečená klobása, ale i maso a sýry přímo z udírny, výrobky místního řezníka, živáňská pečeně, steaky z ekofarmy z vedlejší vesnice, tradiční koláčky atd. Z těchto všech důvodů vstup je a bude pro návštěvníky Nepomuckých pivní slavností zdarma!