Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 14. březen 2023 22:06
Slibný začátek nestačil. Indiáni padli v prodloužení a letošní play-off pro ně skončilo Foto: Jiří Princ

Hokejisté Plzně vedli už v 10. minutě dnešního rozhodujícího zápasu předkola rozdílem tří gólů. Ani tento začátek z říše snů ale nakonec k postupu nestačil, Severočeši totiž předvedli dokonalý obrat, který dokonali v prodloužení. Po porážce 4:3 tak pro plzeňskou Škodu letošní sezóna definitivně končí.

Západočeši měli vynikající vstup do zápasu, do vedení se dostali už ve čtvrté minutě. Nahození Michala Houdka se odrazilo od zadního mantinelu před branku, kam si sjel Tomáš Mertl a jeho bekhendový pokus skončil pod horní tyčkou. Uběhly pouhé dvě minuty a indiáni svůj náskok dokázali zdvojnásobit. Hosté se rychle dostali do pásma, Filip Suchý se odhodlal ke střele a jeho pokus se prodral až za libereckého gólmana. Na konci deváté minutě už Škoda vedla o tři góly. Laxnost obránců Bílých Tygrů potrestal Samuel Bitten, který zůstal nehlídaný na hraně brankoviště. Domácí lavička na vývoj zápasu zareagovala oddechovým časem. Škodovka se posléze dostala znovu do rychlého brejku, v situaci dvou na jednoho zakončoval Jan Schleiss, Kváča byl ale tentokrát bezchybný a Liberec posléze trestal. Jan Šír nahodil kotouč z rohu před plzeňského brankáře a po skrumáží protlačil puk za Pavláta Adam Dlouhý. To navíc nebylo z domácí strany vše. Po nahození od modré čáry se puk od mantinelu odrazil přívětivě znovu k Adamu Dlouhému, který následně pálil po poodkryté části klece. Po dvaceti minutách tak vedla Plzeň nad Libercem 3:2.

Na startu prostředního dějství si sjel do ideální palebné pozice Adam Najman, jeho ránu však dokázal maskovaný muž indiánů včas zkrotit. Lépe si nevedl ani Nedomlel, po jehož pokusu si našel Pavlát puk ve své lapačce. Liberec se ale tíženého vyrovnání nakonec přece jen dočkal. Jakub Rychlovský dostal puk ideálně na pravý kruh, odkud rychlou střelou překvapil Pavláta.

Třetí část začali Severočeši v početní výhodě, od modré čáry pálil Filippi, Pavlát ale zasahovat nemusel. Už při rovnovážném stavu zahrozil Tomáš Mertl, který si odpykal svůj trest, ranou z levého kruhu ale nechal vyniknout jen brankáře Kváču. Velké utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení.

Nastavený čas načal svou střelou Jakub Pour, jeho rychlý švih na poslední chvíli vytáhl Kváča ramenem nad branku. Poté dostal přihrávku na brankoviště Adrián Holešinský, ani on ovšem neuspěl. Naopak Liberec rozsekl celou sérii z první akce v prodloužení. Adam Najman se dostal za záda plzeňských obránců a skrz betony Pavláta poslal Liberec do čtvrtfinále.