Šok na úvod. Plzeň v prvním čtvrtfinále nečekaně zaváhala

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 23. březen 2022 20:05
Šok na úvod. Plzeň v prvním čtvrtfinále nečekaně zaváhala ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Obrovské překvapení přineslo první utkání čtvrtfinálové série extraligy házené mezi Talent týmem Plzeňského kraje a KP Brno. Západočeši coby velký favorit nečekaně zaváhali a nakonec prohráli 32:33 po sedmimetrových hodech. Druhý zápas je naplánovaný v hale Lokomotivy na příští středu od 17 hodin.

Plzni nevyšel už samotný úvod zápasu. Domácí pivot Šindelář sice vstřelil první branku zápasu, ale Brno rychle otočilo až na 3:6 v 11. minutě. Po čtvrthodině hry ale bylo zásluhou plzeňského kapitána Vinkelhöfera srovnáno na 6:6, stejný hráč pak dvě minuty na to poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení. Jenže kdo čekal, že pak převezmou obhájci mistrovského titulu otěže zápasu do svých rukou, spletl se. Nadšeně bojující hosté především zásluhou střelecky disponovaného Kikanoviče, s nímž si defenziva Talentu nevěděla, ještě do poločasu otočili na 13:14.

Také po změně stran favorizovaní domácí spíše dotahovali náskok soupeře, v 52. minutě vedlo Brno dokonce o tři branky - 23:26. Jenže pak přišlo ještě jedno vzepětí Plzeňských, ale na první bod stejně nestačilo. Talent nejprve pět minut před koncem srovnal na 26:26 a na začátku poslední minuty ho dokonce poslal Chmelík ranou z křídla poprvé ve druhé půli do vedení 28:27. Brno pak srovnalo, ale Talent měl po time outu ještě 19 vteřin na zakončení, jenže o míč Západočechy připravil faul. Zápas tak dospěl k sedmičkám, v nichž byli šťastnější hosté.