SPOLU se pere o kontrolní výbor na plzeňské Jedničce

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 26. září 2022 20:30
SPOLU se pere o kontrolní výbor na plzeňské Jedničce zdroj: Wikimedia

Ačkoliv plzeňská Jednička už ohlásila nově složenou koalici, politické vášně v jednom ze dvou největších obvodů v západočeské metropoli neutichají. Postarala se o to volební koalice SPOLU, která se podle kuloárních informací redakce pere o funkci předsedy kontrolního výboru.

Na Jedničce už ohlásili koalici vítězné hnutí ANO, STAN, Piráti a hnutí PRO Plzeň. Koalice tak svým složením zcela kopíruje koalici, která vzniká na celoměstské úrovni.

Naopak projekt SPOLU byl odsunut do opozice. Stále se však hraje u lukrativní post předsedy kontrolního výboru, který zpravidla připadá šéfovi nejsilnější opoziční strany.

Podle nepsaných pravidel a v duchu fair play by tak funkce měla patřit dosluhující starostce Jedničky Heleně Řežábové z ODS, která byla lídrem uskupení. Jenže podle informací redakce, kterou potvrdili dva dobře obeznámené zdroje, se Řežábovou snaží z výboru vyšachovat lidovecký kandidát.

Jak přetahovaná dopadne, zatím není jisté. Jisté ale je, že první plzeňský obvod by byl po Trojce a Čtyřce dalším obvodem, kde by se projekt SPOLU zcela rozpadl.

 Plzeňská jednička už ohlásila koalici. Upekli ji hnutí ANO, STAN, Piráti a Pro Plzeň. Složení koalice tak přesně kopíruje koalici na městě, která vzniká na plzeňském magistrátu.