Sportmanie je za dveřmi. Jsem moc rád, že jsme si ji prosadili, říká náměstek Zarzycký

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 14. srpen 2020 11:30
IMG-20200813-WA0000 První náměstek primátora Roman Zarzycký.

Amfiteátr a park za Plazou bude na devět dní patřit sportu. Od soboty 15. srpna až do 23. srpna si návštěvníci budou moci vyzkoušet na populární Sportmanii desítky stanovišť a nejrůznějších aktivit. Chybět nebudou ani setkání se známými osobnostmi a zajímavé přednášky. Celá akce se přitom koná za zvýšených bezpečnostních opatření. "Pro Plzeň je Sportmanie jedna z nejvýznamnějších sportovních událostí vůbec," zdůraznil první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO), který zároveň poděkoval za přípravu Odboru sportu a produkční agentuře Euronova Group. "Vyvinuli obrovské úsilí, aby se vše stihlo," vyzdvihl.

Roman Zarzycký se svoji dcerou a legendou české atletiky Jarmilou Kratochvílovou.

Sportmanie se koná i přes nelehkou situaci, kdy se ruší poměrně dost akcí. Nebyl jste tedy na vážkách, jestli se uskuteční? Byl jsem upozorňován na určitá rizika. Od začátku jsem si ale spolu s vedoucím Odboru sportu Přemyslem Švarcem stál za tím, že by se Sportmanie konat měla. Právě pan Švarc se svým týmem vyvinul v krátkém čase obrovské úsilí, aby se vše stihlo. Jsem moc rád, že jsme si konání akce nakonec prosadili.

Už jen proto, že se ze Sportmanie stal poměrně velký fenomén? Ano. Jde o jedinečný projekt napříč všemi kraji, alespoň podle mého názoru. Kde jinde byste si vyzkoušeli na jednom místě 60 aktivit. Navíc je akce zaměřena nejen na děti, ale i na seniory. Lidé mají šanci potkat legendy sportu, olympijské vítěze a mistry světa.

Těší vás, že se do akce zapojují i městské obvody? Snažíme se do ní zapojit sportovní kluby ze všech plzeňských městských obvodů. Chci jim poděkovat, že jsou partnery akce a finančně se podílí na její podpoře. Účastí na Sportmanii si sportovní kluby zajistí finanční příspěvky od města, které byly letos navýšeny o polovinu.

Sportmanie Plzeň 15.-23. 8. 2020   Amfiteátr a park za OC Plzeň Plaza všední dny 14:00–20:00, víkendy 10:00–20:00 | Vstup ZDARMA Cvičení pro veřejnost – všední dny od 7 a  8 hodin, víkendy od 8 a  9 hodin Cvičení pro seniory + přednáška - všední dny od 9:15 Soutěže o ceny, soutěže o medaile pro děti do 15 let Rozběháme Sportmanii Plzeň – běžecký závod po celou dobu konání akce Zahájení: v sobotu 15. srpna v 18 hodin koncert kapely Verona. V rámci zahájení vystoupí také trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Emmons se svým manželem Mattem.
foto: M. Osvaldová

Hodně se mluví o bezpečnostních opatřeních. Jaká tedy budou? Především je nutné říci, že areál bude pravidelně dezinfikován. Novinkou je rozdělení na tři sektory. V prvním se budou konat taneční workshopy, nacházet se v něm bude také jumping, taneční stanoviště, speciální stanoviště s vodní skluzavkou nebo street fotbal arénou. Další sektor je zaměřený na kolektivní sporty a třetí nabídne prostor pro individuální sporty. Každý sektor bude mít svůj vlastní vstup a bude opatřen i speciální kamerou, která dokáže počítat návštěvníky a rozpozná, kdo má nebo nemá roušku.

Nemáte strach z toho, jestli se lidé nebudou bát přijít? Naopak, doufám, že letošní Sportmanie by mohla překonat rekord. Kvůli koronaviru jezdí lidé méně do zahraničí a tráví více času v Česku. Navíc jsou lidé natěšení. Řada akcí probíhá v letošním roce velmi omezeně nebo jsou zcela zrušené. Já osobně půjdu s celou rodinou. Obě mé mladší dcery se strašně těší.

foto: M. Osvaldová