Od - sobota, 6. květen 2023 21:03
Staňkova minela prodloužila jarní trápení. Viktoria vstoupila do nadstavby remízou se Slováckem Autor: FCVP / Jan Kubíček

Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili do nadstavby domácím utkáním se Slováckem. Zatímco v prvním poločase se ochozy Doosan Areny gólu nedočkaly, v tom druhém se s brankami roztrhl pytel. Červenomodří sice dvakrát vedli, ale 1. FC vždy dokázalo najít odpověď, a tak duel skončil nerozhodně 2:2.

Už po pěti minutách měli viktoriáni první šanci, když se po chybě v hostující obraně dostal k zakončení Jhon Mosquera, ale vystřelil vedle. Potom měli Západočeši naprostou tutovku – Matěj Vydra obral hráče Slovácka po rohovém kopu o balon a utíkal přes celé hřiště sám na bránu. Bohužel v posledním momentu si ukopl balon a nestihl ani vystřelit…

I další příležitost měla Viktorka, po centru Jana Sýkory hlavičkoval vedle Libor Holík. Aktivní červenomodří se i nadále snažili o vedoucí gól, následně střílel zpoza vápna Lukáš Kalvach, kterého vychytal Filip Nguyen, stejně jako dorážku Tomáše Chorého, proti němuž předvedl famózní zákrok.

Vstup do druhé půle nemohl pro Plzeňany vyjít lépe. Kalvach po dvou minutách rozehrál standardní situaci přímo na hlavu Hejdy a kapitán FCVP otevřel skóre. Téměř okamžitě mohl odpovědět bývalý viktorián Ondřej Mihálik, jehož dalekonosný pokus zaplaval těsně nad břevno. I do další šance se dostali Moravané, po přihrávce Milana Petržely zakončil vedle Filip Vecheta.

V 64. minutě fotbalisté z Uherského Hradiště vyrovnali. Michal Trávník odcentroval na hlavu Jana Kalabišky, který sice mířil přesně do náruče Jindřicha Staňka, jenže plzeňskému gólmanovi naneštěstí propadl míč až do brány. Hosté mohli dokonce otočit, ale Reinberk hlavičkoval nad.

Čtvrt hodiny před koncem se Viktorka opět dostala do vedení – a znovu to bylo po standardce Lukáše Kalvacha! Jeho centr si ve vzduchu nejprve našel Kaša, kterého ještě vychytal Nguyen, na následnou dorážku Durosinmiho už si ale nepřišel. Za necelé dvě minuty však bylo podruhé srovnáno, tentokrát už kombinace dua Petržela-Vecheta zafungovala naplno a vytáhlý útočník srovnal misky vah.

To bylo nakonec vše, co diváci v Doosan Areně viděli. Červenomodří v zápase sice dvakrát vedli, ale Slovácko dvakrát našlo odpověď, a proto si oba týmy rozdělily po bodu za remízu 2:2.