Home Zpravodajství Hlavní zprávy Statek Lüftne...

Statek Lüftnerka v Zoo Plzeň bude o víkendu patřit řemeslům

Po velké oblastní výstavě jiřinek doplněné ukázkami dalších květin pozdního léta a vinných hroznů z vinice sv. Kláry v Praze-Tróji ožije tuto sobotu 16. a v neděli 17. září od 10 do 18 hodin statek Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně tradiční přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. Po oba dny ji zpestří folklórní program.

V sobotu přijali po roce na statek znovu pozvání také studenti Střední odborné školy ve Stříbře, kteří přivezou ukázky tradičního zpracování zemědělských produktů a nabídnou návštěvníkům různé soutěže. Navážou tak na páteční akci, při níž atraktivní formou představí zájemcům z 9. tříd plzeňských škol jednotlivé studijní obory. Mimo jiné se žáci seznámí i s drony.

V sobotu v 11 a ve 13 hodin v rámci celoročního cyklu Kultura českého projeví radost z dobré sklizně žáci ZUŠ T. Brzkové. Hned poté bude pokřtěna prasnice přeštického černostrakatého plemene a připomenuta znovu se vracející obliba tohoto českého plemene vyšlechtěného a udržovaného na západě Čech.

V neděli bude program na statku pokračovat celodenní přehlídkou tvůrčích řemesel a dovedností a dalším folklórním vystoupením. Za úrodu tentokrát poděkuje ve 14 hodin známý dětský soubor Plzeňáček.

Víkendoví návštěvníci zoologické a botanické zahrady budou mít možnost podívat se na práci dráteníků, řezbáře, košíkáře, uměleckého kováře a dalších řemeslníků a tvůrců, budou mít příležitost zkusit prát v neckách nebo se pokusit ovládnout cep či kosu. Různé činnosti budou mít možnost si zkusit i děti.

Druhý víkend ve znamení Slavností babího léta se koná za finanční podpory Města Plzně, Plzeňského kraje a Nadace 700 let města Plzně.