Stodská nemocnice má novou přístavbu s gastroenterologií

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 15. říjen 2020 15:22
IMG_20200917_145802_DRO ilustrační foto: Nemocnice Stod

Postupnou modernizaci Stodské nemocnice zaznamenají další pacienti. Zprovoznilo se přízemní podlaží přístavby ambulantního traktu a sousední rekonstruované prostory. Konkrétně se jedná o monitorovaná lůžka interního oddělení, gastroenterologii a dvě nové ambulance.

Spodní suterénní část přístavby ambulantního traktu se otevřela v únoru před příchodem pandemie koronaviru. Jsou v ní hlavně rehabilitační pracoviště. Nyní se již plně využí i horní podlaží přístavby. „Do těchto nových prostor se přestěhoval provoz gastroenterologie. Dosud byla v zadním lůžkovém taktu, kde má ale vzniknout nové lůžkové oddělení následné péče. Zároveň tam ve třech místnostech neměla úplně ideální prostorové podmínky, což se nyní zlepší,“ říká náměstek pro léčebnou péči Stodské nemocnice Alan Sutnar s tím, že provoz bude mít nově samostatnou ambulanci, dva sálky pro gastroskopické a kolonoskopické výkony, dospávací místnost pro pacienty po narkóze a také větší zázemí pro personál.

„Pacienti budou mít větší komfort, více soukromí po zákroku a zvýší se i kapacita tohoto oddělení, které se zabý diagnostikou a léčbou orgánů trávicího traktu. I v návaznosti na personální posílení chirurgického oddělení plánujeme například více výkonů na tlustém střevě a vůbec častější indikaci léčby trávicího traktu přímo v naší nemocnici,“ doplňuje přínosy šéf krajských nemocnic Marek Kýhos. Přístrojové vybavení obnovila gastroenterologie prakticky kompletně v loňském roce.

Protože přístavba navazuje na pravé křídlo ambulantního traktu, dočkala se úprav i tato původní část objektu nemocnice, kde je mimo jiné jedna z lůžkových stanic JIP. Ta se částečně posunula a především modernizovala. Ocení to jak pacienti, tak i zaměstnanci. A v těsné blízkosti vznikly i dvě nové ambulance – plicní a ORL. „Plicní ambulance byla dosud mimo areál nemocnice. Nyní bude se všemi provozy pod jednou střechou a v novém. Ambulance ORL se dosud střídala v jedné ordinaci s oční. Teď bude mít nové zázemí,“ doplňuje náměstek Sutnar.