Strach o Söderlunda. Švédský útočník je mimo ohrožení života!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 12. únor 2024 20:23
Strach o Söderlunda. Švédský útočník je mimo ohrožení života! Fpto: M. Osvaldová

Běžela 44. minuta zápasu Plzně s Pardubicemi, když za stavu 1:2 pro Východočechy nalétl explzeňský Michal Houdek doslova jak smyslů zbavený do svého bývalého spoluhráče Tima Söderlunda. Švédský útočník okamžitě upadl do bezvědomí a musel být po dlouhém ošetřování transportován do nemocnice. Odtamtud přišla krátce po zápase alespoň částečně dobrá zpráva. Šikovný forvard je ve stabilizovaném stavu.

Plzeňský forvard najížděl do útočného pásma, když do něj doslova naletěl ještě před několika týdny jeho spoluhráč Houdek. Během vteřiny bylo jasné, že je situace velmi vážná. Söderlund zůstal nehybně ležet v obrovské kaluži krve a po delším ošetření byl transportován do nemocnice. Až do konce zápasu pak viditelně otřesení indiáni nedokázali srovnat a nakonec padli 1:3. Až po zápase se přitom dozvěděli, že je Söderlund mimo ohrožení života. "Bylo to hrozné, báli jsme se. Zdraví je nejdůležitější. Až po zápase jsme se dozvěděli, že je mimo ohrožení života a stabilizovaný," popisoval gólman Milan Klouček.

Podobně hovořil i kouč Petr Kořínek. "Bylo to ošklivé, není to nic příjemného tohle vidět. Ležel bezvládně, bylo tam hodně krve. Vůbec jsme nevěděli, jak na tom je. Teď už ale máme z nemocnice zprávy, že je stabilizovaný. Doufejme, že bude v pořádku. Za mě to byl zbytečný zákrok," uvedl.

Počínání Houdka odsoudil i jeho vlastní kouč Marek Zadina. "Tohle na ledě vidět nechceme. Je to špatná věc. Třetí hráč do souboje, to by se nemělo stávat. Samozřejmě nás to mrzí,“ řekl pardubický kouč.

Rozsah zranění prozatím jasný není. "Tim v tuto chvíli absolvuje vyšetření," dodal mluvčí Plzně Alex Martinák. 

Článek bude aktualizován.