Sváteční západočeské derby nabídlo jediný gól, tři body zůstaly v Plzni

Od - pondělí, 26. prosinec 2022 18:46
Sváteční západočeské derby nabídlo jediný gól, tři body zůstaly v Plzni Foto: HC Škoda Plzeň

Druhý svátek vánoční byl v západočeské metropoli svátkem i hokejovým, do Plzně zamířily Karlovy Vary. Tradiční západočeské derby ale gólové hody nenabídlo, jediná trefa v síti Energie nakonec indiánům stačila k hubené výhře 1:0 v základní hrací době.

Jako první v utkání zahrozil Pulpán, z mezikruží ale zamířil mimo. Podobně si vedl v situaci dva na jednoho i Redlich. Do přečíslení se následně dostala i Plzeň, která zásluhou Petra Kodýtka otevřela skóre utkání - 1:0.

Po chvilce mohl z vrcholu brankoviště navýšit náskok svých barev Mertl, bekhendem ale minul. Tečku za divokou úvodní pasáží hry, která přinesla hned osm vyloučených, udělali v oslabení Schleiss s Kodýtkem, kteří ujížděli sami na Habala, překombinovaná akce však nakonec gólem neskončila.

V úvodu druhé třetiny domácí pohrdli dlouhou dvojnásobnou početní výhodou. Utkání nabídlo i pěstní souboj, když Bitten poslal k ledu hostujícího Havlína. Největší šanci na vyrovnání měl Redlich, který pláchl všem na ledě, zahýbal rameny a rychle vypálil, Pavlát ale situaci ustál.

Více jak dvě minuty před třetí sirénou ještě zkusili hosté hru bez brankáře, výsledek ale již zlomit nedokázali. Škoda tak opanovala i třetí letošní derby a opět dotírá na postupovou čtyřku.